تاريخ : 7 / 3 / 1395برچسب:, | 4:30 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز:

پوتین گفت: مسکو همواره پشتیبان همکاری برای حل مشکلات مسلمانان است.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه این کشور را به عنوان متحد جهان اسلام اعلام کرد و گفت که مسکو همواره پشتیبان همکاری برای حل مشکلات مسلمانان است.

به گزارش ایرنا، پوتین امروز (جمعه) در نشست گروه نگرش راهبردی روسیه و جهان اسلام اعلام کرد: روسیه از موضع فعال کشورهای اسلامی برای پابرجا شدن اصول عدالت و اولویت قانون در روابط بین الملل حمایت می کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: مسکو همواره متحد مطمئن جهان اسلام بوده و آماده است در حل مسائل مبرم به مسلمانان کمک کند.

رئیس جمهور روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد نشست کنونی گروه نگرش راهبردی روسیه و جهان اسلام به تقویت اعتماد و تعامل بین مسکو و کشور های اسلامی کمک کند.

روسیه عضو ناظر سازمان همکاری اسلامی است که با 57 کشور از چهار قاره بزرگترین سازمان بین المللی پس از سازمان ملل متحد به شمار می رود و همکاری های نزدیکی با این سازمان دارد.
براساس آمارهای اعلام شده در روسیه بیش از 15 میلیون مسلمان زندگی می کنند که بیشتر در مناطق قفقاز و ولگا سکونت دارند و در آمارهای غیررسمی جمعیت مسلمانان بیشتر برآورد شده است.
نشست های گروه نگرش راهبردی روسیه و جهان اسلام با هدف همگرایی بیشتر و همکاری در حل مسائل منطقه ای و همچنین توجه به حقوق و قوانین اجتماعی برگزار می شود.تاريخ : 7 / 3 / 1395برچسب:, | 3:19 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز:

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات سخیف عادل جبیر وزیر خارجه عربستان درباره روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق گفت: ملت عراق برای تشخیص منافع و دوست و دشمن خود نیازی به اظهارات وزیر خارجه کشوری ندارد که در کمتر از یک دهه و نیم اخیر، بزرگترین عامل و حامی بی ثباتی و حمایت از تروریسم در عراق، منطقه و جهان بوده است.
 
 سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات سخیف عادل جبیر وزیر خارجه عربستان درباره روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق گفت: ملت عراق برای تشخیص منافع و دوست و دشمن خود نیازی به اظهارات وزیر خارجه کشوری ندارد که در کمتر از یک دهه و نیم اخیر، بزرگترین عامل و حامی بی ثباتی و حمایت از تروریسم در عراق، منطقه و جهان بوده است.

جابری انصاری افزود: حضور مستشاران نظامی ایران در عراق تحت فرماندهی سردار قاسم سلیمانی به درخواست دولت قانونی این کشور و برای مبارزه با تروریست ها و افراط گرایانی است که عراق و منطقه را با بی ثباتی و نا امنی مواجه کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه از عادل جبیر خواست به جای تلاش در جهت فریب افکار عمومی و تحریف واقعیت ها، فراموش نکند که کشورش هم اینک و در سطح بین المللی به عنوان اولین و خطرناکترین حامی تروریسم و گسترش نا امنی در جهان شناخته می شود.تاريخ : 29 / 6 / 1394برچسب:, | 9:50 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

«اسامه عبدالمحسن» همان فردی است که با اقدام خشونت آمیز تصویربردار مجارستانی به همراه فرزندش به زمین افتاد و به دنبال آن رسانه های غربی این موضوع را در صدر اخبار خود قرار دادند و در ادامه دولت اسپانیا به وی حق پناهندگی اعطاء کرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از پذیرش اسامه عبدالمحسن از سوی اسپانیا، وی در جمع بازیگران رئال مادرید اسپانیا از جمله رونالدو حضور یافت و تصویرش در صفحه نخست رسانه های غربی قرار گرفت.
پایگاه رسمی حزب اتحاد دمکراتیک در این خصوص می نویسد: اسامه عبدالمحسن در سال ۲۰۰۴ میلادی مربی فوتبال باشگاه فتوه در سوریه بوده و بعد از حضور گروه های تروریستی در سوریه به جبهه النصره پیوست
این پایگاه خبری کُرد سوری همچنین تصاویری را منتشر کرده که اسامه عبدالمحسن پرچم جبهه النصره را در صفحه فیس بوک قرار داده است.
گروه جبهه النصره یکی از گروه های تروریستی در سوریه است که نقش مهمی در کشتار مردم این کشور داشته است.

 تاريخ : 21 / 5 / 1394برچسب:, | 5:22 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 همزمان ورود محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به دمشق، فعالان و رسانه های دولتی اعلام کردند دست کم 16 نفر در گلوله باران شدید این شهر توسط شورشیان کشته شدند.

 قرار است ظریف احتمالا درباره پیشنهاد طرح صلح چهار ماده ای که ایران می خواهد به منظور پایان دادن به جنگ داخلی سوریه به سازمان ملل ارائه دهد، بحث کند ولی فقط گفتگو درباره این طرح، که براساس گزارش ها شامل برقراری آتش بس و تشکیل یک «دولت وحدت ملی» است، احتمالا درگیری هایی را که از ماه مارس سال 2011 به کشته شدن بیش از 250 هزار نفر منجر شده است، متوقف نخواهد کرد.

«دیده بان حقوق بشر سوریه» که گروهی مستقر در انگلیس است، اعلام کرد گلوله باران دمشق توسط شورشیان در ساعات شلوغی صبح امروز آغاز شد به طوری که بیش از 50 گلوله به پایتخت سوریه اصابت کرد.

این گروه افزود گلوله باران به کشته شدن یک زن و زخمی شدن دست کم 20 نفر منجر شد.

تلویزیون دولتی سوریه به نقل از وزارت کشور اعلام کرد گلوله باران به کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن 58 تن منتهی شد.

براساس این گزارش، تروریست ها مسئول گلوله باران هستند.

مدت کوتاهی پس از آن، هواپیماهای جنگنده دولت به چندین منطقه حومه پایتخت سوریه که تحت کنترل شورشیان است، حمله کردند.

گروه موسوم به «کمیته های هماهنگی محلی» اعلام کرد این حملات هوایی به کشته شدن 15 تن و زخمی شدن دهها تن دیگر منجر شد.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد این حملات هوایی به کشته شدن 27 تن و زخمی شدن بیش از 120 تن منتهی شد.

آمار متناقض تلفات در هرج و مرج پس از حملات در سوریه، شایع است.

این حملات در بحبوحه تلاش های دیپلماتیک تازه ایران برای پایان دادن به جنگ سوریه روی داده است.

در بیروت، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله به منظور بحث درباره بحران های منطقه ای از جمله جنگ داخلی سوریه، با ظریف دیدار کرد.

شبکه تلویزیونی «المنار» حزب الله اعلام کرد نصرالله و ظریف درباره تلاش ها «برای پیدا کردن راه حل هایی در بیش از یک کشور» گفتگو کردند.

 

 تاريخ : 21 / 5 / 1394برچسب:, | 8:2 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

در یک حادثه باورنکردنی و غم انگیز پره های هلی کوپتر نخست وزیر پرو سر یک دختر جوان را قطع کرد.

پدرو کاتریانو نخست وزیر پرو با هلی کوپتر به سواحل رودخانه ای در نزدیکی شهر کوچک تومبس در این کشور عزیمت کرد.

هلی کوپتر نخست وزیر، سر دختر را قطع کرد!

هنگامی که هلی کوپتر روی زمین نشسته بود دوسلیندا فیئخو زاپاتا دختر جوان 20 ساله می خواست به نخست وزیر نزدیک شود تا نامه ای را به او بدهد که در آن درخواست آزادی برادرش را کرده بود.

دوسلیندا فیئخو زاپاتا به اندازه عجله داشت تا به نخست وزیر برسد که متوجه نشد پره های دم هلی کوپتر که پدرو کاتریانو از آن خارج شده هنوز در حال چرخش است.

هلی کوپتر نخست وزیر، سر دختر را قطع کرد!

زمانی که او قصد عبور از پشت هلی کوپتر را داشت پرههای هلی کوپتر در برابر دوربین های تلویزیونی سر دختر جوان را قطع کردند.

در پی این حادثه، ارتش پرو در بیانیه ای قول داد که از هرگونه حمایتی از خانواده قربانی دریغ نخواهد کرد.

 تاريخ : 9 / 3 / 1394برچسب:, | 2:51 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

سازمان اطلاعات و امنیت روسیه طرح سعودی - آمریکایی برای حمله موشکی به مناطق اطراف بیت الله الحرام و متهم کردن یمن به این حملات را برملا کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سازمان اطلاعات امنیت روسیه اعلام کرد، عربستان سعودی و آمریکا طرحی را برای حمله موشکی به مناطق اطراف بیت الله الحرام در نظر گرفته بودند.

آنها همچنین با متهم کردن یمن به این حمله، موجب اعتراض های جهانی و ملت های اسلامی ضد این کشور و زمینه اعزام نیرو به یمن را به بهانه دفاع از اماکن مقدس فراهم کردند.

کارشناسان نظامی، اقدام عربستان به این حمله را در پی مخالفت بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی با مشارکت نیروهایشان در حمله زمینی به یمن، پیش بینی کرده بودند.

 تاريخ : 3 / 1 / 1394برچسب:, | 10:10 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

پادشاه عربستان سعودی در پیامی، درگذشت والده حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری را به وی تسلیت گفت.
 
 پادشاه عربستان سعودی در پیامی، درگذشت والده حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری را به وی تسلیت گفت.
 
متن پیام ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود به این شرح است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
 
عالیجناب دکتر حسن روحانی
 
رییس جمهوری اسلامی ایران
 
با کمال تاسف خبر درگذشت والده‌ی جنابعالی «رحمه الله علیه» را دریافت نمودم. بدین وسیله مراتب تسلیت خود را ابراز داشته و برای ایشان رحمت و مغفرت و بهشت جاوید مسالت می‌نمایم.
 
ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود
 
خادم الحرمین الشریفین» 
 تاريخ : 24 / 12 / 1393برچسب:, | 1:33 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

دهها نیروی ویژه عراقی درحمله انتحاری داعش در شهر الرمادی مرکز استان الانبار کشته شدند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، دو عامل انتحاری داعش با دو خودروی بمبگذاری شده به مقر تیپ نیروهای ویژه «الذهبیه» و نیروهای «سوات» حمله کردند. بر اثر این انفجارها این ساختمان به طور کامل تخریب شدتاريخ : 11 / 12 / 1393برچسب:, | 3:28 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

توریست‌‌های کشتی تفریحی هلند-آمریکا با اشتیاق در مقابل ناوهای ایرانی در بندر جاکارتا آمدند و عکس یادگاری گرفتند.

 خبرگزاری فارس: عکس یادگاری توریست‌های آمریکایی با ناوهای ایرانی در جاکارتا

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، ناوگروه سی و سوم نیروی دریای ارتش متشکل از ناو پشتیبانی بندرعباس و ناو رزمی نقدی صبح روز جمعه در بندر جاکارتای اندونزی پهلو گرفت.

این ناوگروه برای دومین بار و پس از حدود ربع قرن به آب‌های اندونزی آمد و در سواحل آن پهلو گرفت.

در زمان حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در بندر جاکارتا یک ناوشکن آمریکایی کلاس «آرلی برگ» با شماره DDG102 به همراه یک ناو جنگی استرالیایی نیز در این بندر پهلوگیری کرده‌اند.

همچنین یک کشتی بزرگ تفریحی هلندی نیز دقیقا در کنار ناو لجستیک بندرعباس پهلو گرفته است.

این کشتی تفریحی مسافران خود را در مسیر هلند- آمریکا جابه جا می‌کند که حضورش در اندونزی مصادف با حضور ناوگروه نیروی دریایی کشورمان در بندر جاکارتا شده است.

 

نکته جالب این است که برخی از توریست‌های این کشتی تفریحی که بعضا آمریکایی نیز هستند با حضور در مقابل ناوهای ایرانی عکس یادگاری می‌گیرند و این حضور ناوگان دریایی ایران در اندونزی برای آنها جالب توجه است.
به گزارش فارس، ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو لجستیک بندرعباس و ناو رزمی شهید نقدی مأموریت خود را از ابتدای بهمن‌ماه‌ آغاز کرده و پیش از رسیدن به اندونزی در کشور سریلانکا نیز پهلو گرفته بود.
ناو گروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش صبح روز هشتم اسفندماه به آبهای اندونزی رسید و در بندر«تانجونگ پریوک» جاکارتا پهلو گرفت.

 تاريخ : 26 / 11 / 1393برچسب:, | 8:44 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

پلیس دانمارک می‌گوید تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه یهودیان در کپنهاگ یک کشته و دو مجروح باقی گذاشته است.
این تیراندازی چند ساعت پس از حمله فرد یا افراد ناشناس به یک کافه در همین شهر صورت گرفت که در آن یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

در واقعه دوم، فردی که گلوله به سر او اصابت کرده بود، کشته شده و دو مامور پلیس دانمارک از ناحیه دست و پا مجروح شده‌اند. فرد ضارب بنا به گزارش‌ها از محل گریخته است.

هنوز معلوم نیست که این تیراندازی با حمله ای که پیشتر در یکی از کافه‌های پایتخت دانمارک صورت گرفت مرتبط باشد.

به گزارش بی.بی.سی، روز شنبه در حمله مردی مسلح به جلسه ای که در یک کافه در شهر کپنهاگ برگزار می شد، یک تن کشته و سه مامور پلیس مجروح شدند. لارس ویلکس، کارتونیست سوئدی که پیشتر به خاطر کشیدن کاریکاتور موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص)تهدید به مرگ شده بود، در این نشست حضور داشته اما آسیبی به او نرسیده است.

حمله دوم در نزدیکی کنیسه یهودیان واقع در یکی از خیابان‌های مرکزی کپنهاگ روی داده است که با محل حمله نخست حدود پنج کیلومتر فاصله دارد.

پلیس دانمارک با انتشار تصویری از فرد ضارب در حمله نخست، عملیات گسترده ای را برای یافتن او آغاز کرده است.

نخست وزیر دانمارک حمله مسلحانه به نشست آزادی بیان را اقدامی تروریستی با انگیزه سیاسی دانسته است.

پلیس دانمارک به شهروندان پایتخت هشدار داده که از تردد در بخش مرکزی کپنهاگ خودداری کنندتاريخ : 18 / 11 / 1393برچسب:, | 3:36 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبراز السومریه نیوز، در این کتاب  آمده است که گروه تروریستی داعش تلاش می کند، با تکرار نکردن اشتباهات گروه های تروریستی دیگر، پایگاه مستحکم حمایتی در داخل عراق و سوریه ایجاد کند.در این کتاب با عنوان " داعش در داخل ارتش تروریست ها" آمده است:  بیشترتصمیم سازان در گروه داعش از بعثی ها هستند و رویه خود را تلفیقی از خشونت های رژیم صدام و چیزی که گروه های تندرو از آن به عنوان "جهاد" یاد می کنند، قرار داده اند.

حسن حسن روزنامه نگار سوری که در نوشتن کتاب "داعش در داخل ارتش تروریست ها" سهیم بوده است، گفت: گروه داعش تلاش می کند، خود را به عنوان گروهی وحشتناک معرفی کند و عناصر این گروه نیز از پایان دنیا و بازگشت خلافت و سلطه خود بر جهان سخن می گویند.

به نوشته وی، گروه تروریستی داعش تلاش می کند، افکار افراطی را در شکل و قالب جذاب تری ارائه کند.

حسن حسن افزود: عناصر جدید در گروه داعش مورد آموزش های نظامی، سیاسی و دینی قرار می گیرند. آنها همچنین در زمینه مبارزه با جاسوسی برای جلوگیری از عملیات نفوذی آموزش داده می شوند و مسئولان امور شرعی این گروه برای توجیه کردن اقدامات خشونت بار خود از نظر دینی، به متون دینی و سخنان شخصیت های دینی استناد می کنند.

وی درباره ساختار تشکیلاتی گروه داعش گفت: داعش متشکل از شش گروه است. گروه اول فرماندهان و سرکردگان تندرو هستند که سمت های بالای گروه داعش را در دست دارند و عناصر این گروه را به سمت افراط گرای سوق می دهند. گروه دیگر را فرصت طلبان تشکیل می دهند که به دنبال مال و قدرت هستند. یک گروه را نیز عناصر پراگماتیسم تشکیل می دهند به دنبال ثبات هستند.

حسن حسن افزود:گروه دیگری هم عناصر خارجی داعش هستند که تفکرات آنها با ارائه درک نادرست و خطرناکی درباره اوضاع عراق و سوریه، ساخته می شود. یک گروه هم از اوج گیری شیعیان در خاورمیانه نگران است و داعش را تنها گروهی می داند که می تواند از آنها حفاظت کند.

وی گفت: اکثریت تصمیم گیرندگان در گروه داعش، در ارتش سابق عراق یا در سرویس های امنیتی رژیم صدام خدمت کرده اند.

 

 تاريخ : 18 / 11 / 1393برچسب:, | 12:49 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

سایت شبکه الجزیره در گزارشی جزئیاتی از شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه منتشر کرد.

 سایت الجزیره نام این شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه را "عماد شیرازی" اعلام کرد و افزود: این ایرانی توسط گروه مسلح "جبهه الشام الموحده" (جبهه واحد شام) در جنوب سوریه دستگیر شده است.

فرمانده گروه مسلح جبهه الشام الموحده در این باره گفته است: مواظب این اسیر ایرانی هستیم و براساس قوانین بین المللی با او رفتار خواهیم کرد.
این گروه مسلح در سوریه با ادعای اینکه این ایرانی در صف نیروهای نظامی دولتی سوریه قرار داشت اضافه کرد: تلاش می کنیم این اسیر ایرانی را با زندانیان در اختیار دولت سوریه مبادله کنیم.

"عماد شیرازی جعفری" شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه

 

براساس این گزارش، "عماد شیرازی جعفری" 30 ساله متولد شهر قم، یک سال پیش به همراه 300 نفر به سوریه آمد.

او پس از ورود به فرودگاه دمشق، به شهر کفرین سوریه رفت و به مجموعه نظامی لشکر "فاطمیین" پیوست. این لشکر مسؤولیت تامین امنیت اتوبان دمشق - درعا را برعهده داشت.

 در این گزارش ادعا شده است: در مرحله دیگری، وی و 900 فرد دیگر از جمله شهروندان عراقی، لبنانی و افغانی مسؤولیت تامین امنیت شهر شیخ مسکین را برعهده گرفتند. ماموریت شخص عماد حفاظت از یک ایستگاه برق واقع در بین دو شهر شیخ مسکین و ازرع بود.

این شهروند ایرانی در حملات گروه مسلح جبهه الشام الموحده به منطقه شیخ مسکین در جنوب سوریه دستگیر شد.

عماد شیرازی جعفری (نفر وسط) شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه


هم اکنون گروه های مختلفی در سوریه عیله دولت این کشور می جنگند. این گروه ها ، علاوه بر درگیری با دولت مرکزی، با یکدیگر نیز در حال جنگ و رقابت هستند. داعش، جبهه النصره و ارتش آزاد، معروف ترین این گروه ها هستند. جبهه الشان الموحده، از گروه های کمتر شناخته شده ای است که در جنگ سوریه مشارکت دارد.

خبرگزاری رویترز در روز 13 بهمن ماه جاری در خبری از دستگیری یک ایرانی توسط یکی از گروه های مسلح در سوریه خبر داده بود.

 

 

 تاريخ : 12 / 11 / 1393برچسب:, | 1:1 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 
ترکمنستان در اقدامی خارج از عرف دیپلماتیک و مغایر با قوانین بین المللی تعدادی از ماهیگیران ایرانی را در دریای خزر بدون اخطار قبلی هدف گلوله قرار داد.
 
خبرگزاری ایرنا: ترکمنستان در اقدامی خارج از عرف دیپلماتیک و مغایر با قوانین بین المللی تعدادی از ماهیگیران ایرانی را در دریای خزر بدون اخطار قبلی هدف گلوله قرار داد.

منابع موثق در استان گلستان گفتند که پلیس دریایی ترکمنستان اواخر آذرماه امسال تعدادی از ماهیگیران ترکمن ساکن روستاهای خواجه نفس و چپقلی این استان را که با قایق های خود برای صید ماهی به دریا رفته بودند در یک عملیات غافلگیرانه در کمین خود قرار داد و به سمت آنان گلوله های جنگی شلیک کرد.

این منابع به ایرنا افزودند: یکی از قایق ها با شلیک گلوله پلیس ترکمنستان غرق شد و متاسفانه از سرنوشت سرنشینان آن اطلاع دقیقی در دست نیست، اما بر اساس اظهارات شاهدان یک ماهیگیر کشته شده و بقیه به اسارت پلیس دریایی عشق آباد درآمده اند.

بر اساس این گزارش، ماهیگیران ترکمنی که با شش قایق عازم صید شده بودند، نزدیک به 300 کیلوگرم ماهی صید کرده بودند.

رفتارهای خصمانه ترکمنستان بر ضد ایران در ماه های اخیر تشدید شده و ایرنا از اخبار واصله کسب اطلاع کرده است که تنها مسجد شیعیان در عشق آباد نیز در آستانه تخریب قرار گرفته است.تاريخ : 29 / 10 / 1393برچسب:, | 1:0 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

هر کس او را نمی‌شناخت، با معرفی سردار، لبخندی بر لبانش می‌نشست و پسر جوان را بغل می‌کرد و می‌بوسید.

 خبرگزاری فارس: «جهاد» به «عماد» پیوست+عکس

گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- سال گذشته در مراسم ختم والده سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، پسر جوانی پشت سر او ایستاده بود که شاید به چشم بسیاری آشنا نمی آمد ولی چهره جذابش پشت سر حاج قاسم نظرها را جلب می کرد.

پسر جوان که در طول مراسم درست پشت سر سردار ایستاده بود، گاهی بوسه‌ای بر شانه او می‌زد و هر چند دقیقه یکبار هم در گوشی باهم حرف می‌زدند و حاج قاسم گاه‌گداری او را در کنار خود می‌ایستاند و به برخی فرماندهان هم معرفی‌اش می‌کرد.

هر کس او را نمی شناخت، با معرفی سردار، لبخندی بر لبانش می‌نشست و پسر جوان را بغل می‌کرد و می‌بوسید.

5 سال قبل بود که برای اولین بار او را در تلویزیون دیده بودیم. پدرش روز 23 بهمن 1386 در محله کفرسوسه دمشق به دست تروریست‌های موساد ترور شد و شهادتش، او را از گمنامی درآورد و حالا پسر او که نام عموی شهیدش را بر وی گذاشته بودند، مانند پسر، در کنار حاج‌قاسم ایستاده بود

او «جهاد عماد مغنیه» فرزند سردار بی‌بدیل حزب‌الله، شهید عماد مغنیه(حاج رضوان) بود.

ارتباط جهاد با حاج قاسم چیزی فراتر از رابطه یک پسر با دوست پدرش بود و هرکس نمی دانست گمان می کرد «جهاد» پسر فرمانده است

جهاد عماد مغنیه ساعاتی  قبل در حمله بالگردهای رژیم صهیونیستی به شهرک «مزرعة الامل» در منطقه قنیطره سوریه به همراه چند تن از فرماندهان حزب الله لبنان به شهادت رسید.

 

 تاريخ : 5 / 10 / 1393برچسب:, | 11:42 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

چندصد تن از مردم سوئد روز جمعه با برپایی تظاهراتی حمله روز پنجشنبه به یک مسجد در آن کشور را محکوم کردند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از استکهلم، روز پنجشنبه افراد ناشناس با پرتاب یک بمب آتش زا به درون مسجدی در شهر 'اسکیلستونا' در مرکز سوئد پنج نفر را مجروح کردند. دو تن از مجروحان روز جمعه همچنان در بیمارستان بستری بودند.

تظاهرکنندگان سوئدی در پاسخ به فراخوانی برای محکوم کردن حمله روز پنجشنبه٬ در برابر ساختمان آسیب دیده مسجد تجمع کردند.

'رونالد لینکویست' سخنگوی پلیس سوئد اعلام کرد: چند صد تن از مردم برای انتقال پیام دوستی در این مکان تجمع کرده اند.

این در حالی است که به گفته پلیس، پنجره های یک مسجد دیگر نیز پنجشنبه شهر در شهر اسکیلستونا شکسته شد اما مقامات مرتبط بودن دو حمله مزبور را تایید یا رد نکرده اند.

'استفان لوفن' نخست وزیر چپگرای سوئد این حملات را 'خشونت نفرت آمیز' نامید و آن را محکوم کرد.

وی به رادیو 'اس آر' سوئد گفت: ما هرگز این نوع جنایت را تحمل نمی کنیم. همه باید از حق عمل به مناسک دینی خود برخوردار باشند.

تاکنون هیچ فردی در ارتباط با حملات روز پنجشنبه دستگیر نشده و تحقیقات پلیس و سازمان امنیت سوئد در این باره ادامه دارد.تاريخ : 5 / 10 / 1393برچسب:, | 7:15 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

تروریست‌های داعش در ادامه اهانت به اماکن مقدس مسلمانان و مسیحیان، کلیسای مریم مقدس را در شمال شهر موصل منفجر کردند.

 خبرگزاری فارس: انهدام کلیسای مریم مقدس موصل توسط داعش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روداو، تروریست‌های داعش در ادامه اهانت به اماکن مقدس مسلمانان و مسیحیان، کلیسای مریم مقدس را در شمال شهر موصل منفجر کردند.

پیش از این هم عوامل داعش قبور برخی صحابه پیامبر اسلام، انبیای الهی و مشاهیر عرب را در کنار مساجد و حسینیه‌ها، منفجر کرده بودند.تاريخ : 28 / 9 / 1393برچسب:, | 11:51 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

سخنگوی وزارت خارجه گفت: مایه تاسف است که مکانیزم‌ها و ابزارهای حقوق بشری سازمان ملل از سوی «برخی کشورهای غربی که بعضاً خود آشکارا از ناقضان حقوق بشر در داخل و خارج مرزهای خود به حساب می‌آیند»، مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: واکنش ایران به تصویب قطعنامه حقوق بشری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن هر گونه استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر علیه کشورهای مستقل گفت: جمهوری اسلامی ایران شکل گیری، تصویب و محتوای چنین قطعنامه‌هایی را از اساس مردود می‌داند و مایه تاسف است که مکانیزم‌ها و ابزارهای حقوق بشری سازمان ملل از سوی «برخی کشورهای غربی که بعضاً خود آشکارا از ناقضین حقوق بشر در داخل و خارج مرزهای خود بحساب می‌آیند»، مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

افخم با بیان اینکه این قطعنامه با استفاده از منابع مغرض و غیرموثق و بطور جانبدارانه تهیه شده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران بصورت مستدل و مستند به ادعاهای مندرج در این قطعنامه پاسخ داده و اگر بی طرفی و دوری از معیار دوگانه مبنای تصمیم بانیان قطعنامه می‌بود، بدون تردید نسبت به عدم ضرورت آن وقوف می‌یافتند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در شرایطی که بحران اصلی منطقه جنایات رژیم صهیونیستی و تروریسم و افراط گرایی سازمان یافته است، تصویب این قطعنامه، اصرار بر یک سیاست نادرست و از کارافتاده است.

سخنگوی وزارت خارجه سازوکار «یو پی آر» را محل مناسب و جهانشمول برای ارزیابی حقوق بشر دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران با مشارکت سازنده و فعال خود در نشست اخیر یو پی آر شورای حقوق بشر سازمان ملل به ارائه دومین گزارش خود پرداخت که طی آن طیف وسیعی از کشورها با شرکت فعالانه در گفت‌وگوها، توصیه‌های خود را نیز مطرح کردند و لازم است این توصیه‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

افخم همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در کنار تعهدات مذهبی و پای بندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین‌المللی، توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد اهتمام جدی قرار می‌دهد.

 

 تاريخ : 5 / 9 / 1393برچسب:, | 7:41 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

دادگستری ترکیه اعلام کرد که در طی روند مذاکرات صلح، عبدالله اوجالان رهبر در بند کردهای ترکیه از زندان جزیره امرالی به خانه ای امن در همین جزیره منتقل خواهد شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری Haberler، وزارت دادگستری ترکیه اعلام کرد، در دوران مذاکرات صلح عبدالله اوجالان از زندان به ساختمان های  وابسته به وزارت دادگستری این کشور منتقل خواهد شد.
بر اساس اخبار منتشر شده عبدالله اوجالان به خانه ای در جزیره امرالی منتقل خواهد شد. این خانه که به وزارت دادگستری متعلق است خانه ی جدید اوجالان خواهد بود.

علاوه بر این، بر اساس اخبار منتشر شده در خبرگزاری الجزیره، روزنامه نگاران و خبرنگاران می توانند به جزیره امرالی رفته و با عبدالله اوجالان دیدار کنند.تاريخ : 26 / 8 / 1393برچسب:, | 9:13 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

تلاش آمریکا برای استرداد یک ایرانی به اتهامات واهی در دادگاه مالزی شکست خورد

تلاش آمریکا برای استرداد یک ایرانی به اتهامات واهی در دادگاه مالزی شکست خورد و دادگاه پوتراجایا حکم به آزادی این ایرانی داد.

 
آمریکا یک تاجر ایرانی را متهم به قاچاق آنتن های نظامی به هنگ کنگ و سنگاپور کرده بود و درخواست استرداد وی را داشت، اما درخواست تجدیدنظر این ایرانی در دادگاه فدرال مالزی پذیرفته و رای به آزادی وی داده شد.
 
امین رون، تاجر ایرانی ماه اکتبر سال 2012 در کوالالامپور بازداشت شد و دادگاه عالی مالزی پیش از این درخواست آزادی وی را رد کرده بود، اما با پذیرش درخواست تجدیدنظر این تاجر آزاد و عازم ایران شد.
 
براساس گزارش رسانه های مالزی، دادگاه فدرال این کشور هفته گذشته پس از تشکیل چندین جلسه و بررسی دادخواست تجدیدنظر این تاجر ایرانی، درخواست دولت آمریکا برای استرداد وی را رد کرد و حکم به آزادی اش داد.
 
به گزارش خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، دادگاه پنج نفره ای درخواست تجدیدنظر این ایرانی را که بیش از 30 سال دارد، پذیرفت.
 
مالزی ماه نوامبر سال گذشته میلادی درخواستی مبنی بر استرداد این تاجر ایرانی به اتهامات واهی به آمریکا دریافت کرده بود.
 
مقام های وزارت دادگستری آمریکا آبان ماه سال 1391 اعلام کردند که واشنگتن خواستار استرداد یک شهروند ایرانی از مالزی شده است.
 
دادگستری آمریکا این ایرانی را متهم به اتهامات واهی از جمله «نقض کنترل تسلیحاتی، قاچاق و توطئه» کرده بود.
 
مقام های آمریکایی مدعی شده بودند امین رون و شرکت «آی. ام. آی» سال 2007 میلادی چندین آنتن نظامی را از آمریکا به سنگاپور و هنگ کنگ صادر کرده است.
 
این تاجر ایرانی پس از دستگیری به زندان «سونگای بولوح» حومه شهر کوالالامپور منتقل شده بود.
 
«تان سری محمد شافعی عبدالله» و «تانیا اسکویتی» وکلای امین رون بودند.
 تاريخ : 16 / 8 / 1393برچسب:, | 10:42 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

کاخ سفید روز جمعه از موافقت باراک اوباما رییس جمهوری امریکا با اعزام 1500 نیروی مضاعف به عراق موافقت کرده است.

 
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ،به عنوان بخشی از استراتژی امریکا برای تقویت شرکایش در منطقه ، اوباما امروز مجوز استقرار حدود 1500 پرسنل نظامی مضاعف را در یک نقش غیر رزمی برای آموزش،مشورت و کمک به نیروهای امنیتی عراق از جمله نیروهای کرد صادر کرده است.

مقامات کاخ سفید گفتند : این اقدام برای کمک به دولت بغداد و نیروهای کرد در نبرد با گروه داعش است و موجب خواهد شد شمار نیروهای امریکا به حدود دو برابر افزایش یابد.

یک مقام دفاعی به شرط عدم افشای هویت خود به خبرگزاری فرانسه گفت : برخی از مستشاران در استان غربی الانبار مستقر خواهند شد که در آن ارتش عراق در مقابل پیشروی داعش مجبور به عقب نشینی شده است.

این مقام گفت : برخی از نیروهای مضاعف طی چند هفته آینده ورود خود به عراق را آغاز خواهند کرد.

پنتاگون گفت : چاک هیگل وزیر دفاع امریکا براساس درخواست دولت عراق و ارزیابی فرماندهی مرکزی امریکا که بر جنگ هوایی علیه داعش نظارت دارد چنین پیشنهادی به اوباما داده است .تاريخ : 22 / 7 / 1393برچسب:, | 10:40 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

رئیس منطقه عین العرب (کوبانی) از شکست گروهک تروریستی داعش در تمامی مناطق شهر عین العرب (کوبانی) خبر داد.
 

خبرگزاری تسنیم: "انور مسلم" رئیس منطقه عین العرب (کوبانی) از شکست گروهک تروریستی داعش در تمامی مناطق شهر کوبانی خبر داد.

وی اظهار داشت: ساعاتی پیش آخرین محل‌های که تحت کنترل تروریست های داعش بود از کنترل این گروهک خارج شد و نیروهای دفاع مردمی به طور کامل آنها را از شهر اخراج کردند.

به گفته مسلم، امشب جنگجویان کُرد به بلندی‌های "مشته نور" که در یک کیلومتری کوبانی قرار دارد و توسط داعش کنترل شده است، حمله خواهند کرد.

رئیس منطقه عین العرب (کوبانی) تاکید کرد هم اکنون کوبانی به طور کامل در اختیار نیروهای مردمی کُرد است و تروریست های داعش از شهر بیرون رانده شده‌اند.تاريخ : 6 / 7 / 1393برچسب:, | 7:30 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

نماینده کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل در واکنش به ادعاهای تکراری وزیر خارجه امارات در این سازمان، بار دیگر بر حق حاکمیت سرزمینی ایران بر جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ تاکید کرد و سخنان این مقام اماراتی درباره این جزایر را مصداق دخالت در امور داخلی ایران دانست.

 

به گزارش صبح یکشنبه ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، وزیر خارجه امارات در سخنرانی روز شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشاره به جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران نسبت به برافراشتن پرچم کشورمان در جزیره ابوموسی اعتراض کرد.

شیخ 'عبدالله بن زاید آل نهیان' همچنین درخواست کرد که اختلاف دو کشور در دیوان دادگستری بین المللی حل و فصل شود.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز در پاسخ به این ادعاها، بر حق حاکمیت سرزمینی ایران بر جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ تاکید کرد.

وی این سه جزیره را جزء لاینفک خاک جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: اظهارات وزیرخارجه امارات درباره جزایر سه گانه مصداق دخالت در امور داخلی ایران است.

وی همچنین به سیاست حسن همجواری جمهوری اسلامی ایران با تمام کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی اشاره و مقام های این کشور را دعوت کرد تا سوء تفاهم های موجود در این خصوص را از طریق گفت وگوهای دوجانبه حل و فصل کنند.تاريخ : 12 / 6 / 1393برچسب:, | 7:57 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

منابع خبری عراقی درباره جانشین البغدادی به سخنان ˈابو سلماˈ عضو داعش استناد کرده اند که سرکرده داعش 2 هفته پیش در پی زخمی شدن به سوریه انتقال یافت و براثر شدت جراحات به هلاکت رسید.

روزنامه ˈوطنˈ ترکیه روز چهارشنبه به نقل از نیروهای امنیتی عراق نوشت: در حمله روز گذشته به مواضع گروه تروریستی داعش در شمال این کشور، ˈابوبکر البغدادیˈ سرکرده این گروه تروریستی به هلاکت رسیده است.

روزنامه وطن ترکیه افزوده است: در حمله روز سه شنبه نیروهای ارتش عراق به مواضع داعش در شهر ˈآمرلیˈ در استان صلاح الدین عراق، البغدادی به هلاکت رسیده و به احتمال زیاد ˈابومسلم ترکمنیˈ جانشین او شده است.

منابع خبری عراقی درباره جانشین البغدادی به سخنان ˈابو سلماˈ عضو داعش استناد کرده اند که سرکرده داعش 2 هفته پیش در پی زخمی شدن به سوریه انتقال یافت و براثر شدت جراحات به هلاکت رسید.

وی گفته بود در صورت کشته شدن البغدادی، ˈابو مسلم ترکمنیˈ جانشین وی خواهد شد.

تاکنون هیچ منبع رسمی صحت و سقم این خبر را تایید نکرده اند.

نیروهای ارتش عراق با حمایت نیروهای مردمی روز یکشنبه 9 شهریور، در عملیات گسترده ای، محاصره شهر شیعه نشین ˈآمرلیˈ را پس از 2 ماه درهم شکسته و تروریست های تکفیری را سرکوب کردند.تاريخ : 26 / 5 / 1393برچسب:, | 8:10 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

نیروهای کرد توانستند بخش شرقی سد موصل را به کنترل خود در آورند.

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران، شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری گزارش داد نیروهای کرد با حمایت هوایی نیروهای آمریکایی توانست بر بخش شرقی سد موصل مسلط شود.
 
به گزارش این شبکه تلویزیونی، نیروهای کرد پس از درگیری های خونین که با نیروهای داعش داشتند توانستند بخش شرقی سد موصل را به کنترل خود در آورند.
 
در این درگیری ها تعدادی از نیروهای داعش به هلاکت رسیدند.تاريخ : 20 / 5 / 1393برچسب:, | 12:25 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

همدردی عمیق خود را برای حادثه سقوط یک هواپیمای مسافربری در تهران که تعدادی تلفات انسانی در پی داشت ابراز می‌کنم. من خواستار آنم که حمایت و همدردی من به کسانی که اعضای خانواده و یا دوستانشان را در این سانحه از دست داده‌اند منتقل شود.

در پی سقوط یک هواپیمای مسافربری در آسمان تهران، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه این حادثه را به حسن روحانی تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور طی پیامی که در پایگاه خبررسانی کاخ کرملین منتشر شد حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری در تهران را که مرگ حدود 40 تن را در پی داشت تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: من همدردی عمیق خود را برای حادثه سقوط یک هواپیمای مسافربری در تهران که تعدادی تلفات انسانی در پی داشت ابراز می‌کنم. من خواستار آنم که حمایت و همدردی من به کسانی که اعضای خانواده و یا دوستانشان را در این سانحه از دست داده‌اند منتقل شود

بر اساس این گزارش صبح روز یک‌شنبه یک هواپیمای ایران 140 که در مسیر تهران-طبس قرار داشت دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد دچار نقص فنی شد که این اتفاق به سقوط این هواپیما و مرگ 39 سرنشین آن انجامید.

گفته می‌شود 9 تن از این حادثه جان سالم به در بردند.تاريخ : 1 / 5 / 1393برچسب:, | 5:44 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

جنگنده اسرائیلی

 شاخه نظامی جنبش مقاومت حماس در ادامه عملیات‌های موفقیت‌آمیز خود در نبرد با دشمن صهیونیست، یک فروند جنگنده «F۱۶» اسرائیلی را هدف قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «العربیه»، «گردان‌های عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد با استفاده از موشک زمین به هوا، یک فروند جنگنده F16 رژیم صهیونیستی را، عصر سه‌شنبه ساعت 19 و چهل دقیقه (به وقت محلی) در آسمان منطقه «دیر البلح» هدف قرار داده است.

براساس این گزارش،رژیم صهیونیستی که از موفقیت‌های پی در پی گروه‌های مبارز فلسطینی در جنگ غزه گیج و مبهوت شده، تاکنون درباره انهدام این جنگنده واکنشی نشان نداده است.تاريخ : 30 / 4 / 1393برچسب:, | 2:41 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

آخرین قسط از هشت قسط مربوط به شش ماهه اول گام اول توافقنامه ژنو امروز و بعد از انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اجرای تعهدات ایران واریز می شود.

  به گزارش مشرق، براساس برنامه زمان بندی شده در برنامه اقدام مشترک (توافق ژنو) که بین ایران و شش کشور عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل متحد شامل آمریکا، فرانسه، روسیه چین ، انگلستان به همراه آلمان (1+5) در سوم آذر ماه 1392 (24 نوامبر) منعقد شد،توافق شد که در ازای یکسری اقدامات از سوی ایران مبلغ 4.2 میلیارد دلار از درآمدهای بلوکه شده حاصل از فروش نفت ایران طی هشت قسط و در شش ماه آزاد شود.

براین اساس قرار شد مبالغ 550 میلیون دلار در اول فوریه، 450 میلیون دلار در اول مارس، 550 میلیون دلار در هفت مارس، 550 میلیون دلار در 10 آوریل، 450 میلیون دلار در 15 آوریل، 550 میلیون دلار در 14 می، 550 میلیون دلار در 17 جولای و 550 میلیون دلار نیز در 20 جولای واریز شود.

این در حالی است که تاکنون هفت قسط از کل هشت قسط توافق شده با مجموع سه میلیارد و 650 میلیون دلار به حساب بانک مرکزی کشورمان واریز شده و یک قسط 550 میلیون دلاری دیگر باقی مانده است.

اکنون 3 میلیارد و 650 میلیون دلار از دارایی های نفتی ایران وصول شده و آنطور که مقامات بانک مرکزی اعلام کرده اند از این وجوه برای واردات کالاهای اساسی و کالاهایی که اجازه واردات آن را دارند، استفاده شده است.

امروز 29 تیر 93 مصادف با 20 جولای 2014 موعد واریز قسط هشتم توافق ژنو فرا رسیده است،اما با توجه به تاخیرهای چند روزه و گاهی هفته ای که به خاطر مناسبات بوروکراتیک و بین المللی در واریز اقساط قبلی وجود داشت، به نظر می رسد نباید انتظار دریافت این قسط 550 میلیون دلاری را در همین روز داشت.

البته «ولی الله سیف» رییس کل بانک مرکزی پیش از این گفته بود که مقدمات واریز قسط هشتم انجام شده و در زمان قانونی خود مبلغ مورد نظر واریز می شود.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که بانک مرکزی دسترسی برای برداشت از این پول ها را دارد یا خیر؟ گفته بود «هیچ مشکلی در این زمینه برای برداشت نداریم».

«رضا نجفی» سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز از انتشار گزارش آژانس درباره تایید اجرای برنامه اقدام مشترک ژنو توسط ایران در بعدازظهر یکشنبه خبر داد و گفت: این گزارش ساعت ١٦ امروز به وقت وین منتشر می شود.

وی عنوان کرد: بعد از این گزارش آخرین قسط از هشت قسط مربوط به شش ماهه اول گام اول توافقنامه ژنو واریز می شود.

طبق توافقات انجام شده قرار بر این بود که سه قسط آخر از طریق کشور هند در اختیار ایران قرار گیرد که در مورد قسط ششم و هفتم این اقدام انجام شده است اما هنوز مشخص نیست که قسط هشتم از چه منبعی قرار است پرداخت شود.

البته با پرداخت قسط هشتم تنها گام نخست برنامه اقدام مشترک که تا 29 تیرماه بوده، اجرایی می شود اما این آخرین پرداختی به ایران نیست، چرا که ایران و گروه 1+5 در مذاکرات وین 6توافق کردند که گام اول توافق ژنو تا 24 نوامبر 2014 به مدت چهار ماه تمدید شود.

ایران و شش کشور قدرتمند دنیا در حدود دو هفته در شهر وین در خصوص گام پایانی توافق نامه ژنو به رایزنی پرداختند و علی رغم آنکه تلاش های زیادی صورت گرفت که توافق نامه جامع تا امروز حاصل شود ولی به دلیل وجود برخی اختلاف های عمده از جمله در زمینه غنی سازی ، ایران و 1+5 به این نتیجه رسیدند که این مذاکرات را برای 4 ماه دیگر تمدید کنند.

سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای به دنبال انتشار این خبر اعلام کرد که بر اساس توافق اخیر در وین قرار شد در چهار ماه آینده دو میلیارد و800 میلیون دلار در 6 قسط به حساب ایران واریز شود.

به گفته وی این مبلغ در چهار قسط هرکدام به مبلغ 500 میلیون دلار و دو قسط هر یک به مبلغ 400 میلیون دلار پرداخت می شود که از اول ماه آگوست - دهم مرداد- به فاصله هر سه هفته، به ایران پرداخت خواهد شد.

عراقچی گفت : ایران نیز قرار است اورانیوم غنی شده 20 درصد خود را که قبلا در 6 ماه اول توافق ژنو به اکسید تبدیل کرده بود، به سوخت راکتور تهران تبدیل کند.

بنابراین طی روزهای آینده مبالغ بیشتری به حساب بانک مرکزی ایران واریز خواهد شد که ایران می تواند با برداشت آنها نسبت به خرید کالاهای مورد نیاز و اساسی خود اقدام کند

 

 تاريخ : 17 / 4 / 1393برچسب:, | 10:6 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

تکفیری‌ها و تروریست‌های اجاره ای با ربودن بیماران روانی در عراق از آنها برای انجام عملیات‌های تروریستی استفاده می‌‌کند.

خبرگزاری فارس: سوء استفاده تکفیری ها از بیماران روانی و معلولان ذهنی برای عملیات انتحاری

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از موسوعة، یک منبع  امنیتی در استان دیالی خبر داد که تروریست‌ها اقدام به ربودن شهروندان عراقی می‌کنند که دچار بیماری روانی هستند تا از آنها برای انجام حملات انتحاری استفاده کنند.

این مقام امنیتی گفته که در هفته گذشته سه بیمار روانی و معلول ذهنی در جلولا در شمال شرق بعقوبه ربوده شده‌اند تا از آنها به عنوان سپر انسانی و عامل عملیات انتحاری استفاده شود.

در همین زمینه موسسه حقوق بشر«العطا» عراق هم با هشدار به سازمان‌های بین المللی تاکید کرد که این اقدام تروریست‌ها جنایت جنگی است.تاريخ : 13 / 4 / 1393برچسب:لغو تحریم,شرکت نفتکش,عقاب نیوز, | 9:34 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

شهریورماه پارسال هم دادگاه اتحادیه اروپا تحریم اعمال شده علیه هفت بانک و شرکت ایرانی و همچنین کشتیرانی ایران را به دلیل ناکافی بودن ادله و مدارک لغو کرد.


دادگاه اروپا به علت نبود ادله کافی تحریم شرکت ملی نفتکش ایران را لغو کرد

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران مانا ، تحریم اعمال شده از سوی کمیسیون اروپا علیه شرکت ملی نفتکش ایران از جمله تحریم هایی است که به اذعان دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، به علت نبود ادله کافی لغو شده است.

لغو تحریم شرکت ملی نفتکش ایران

این دادگاه مدعی شده است که شورای اتحادیه اروپا در صورت داشتن هرگونه شکایتی در این باره می تواند مطابق زمان مشخص شده در قانون، درخواست تجدید نظر دهد.

این چندمین بار در ماه های اخیر است که با شکایت افراد، سازمان ها و بانک های تحریم شده ایرانی ؛ دادگاه عمومی اتحادیه اروپا به نفع طرف های تحریم شده رای می دهد.

در یکی از آخرین موارد، در شهریورماه پارسال، دادگاه اتحادیه اروپا تحریم اعمال شده علیه هفت بانک و شرکت ایرانی و همچنین کشتیرانی ایران را به دلیل ناکافی بودن ادله و مدارک لغو کرد.

علی اکبر صفایی شهریورماه سال گذشته خواستار حمایت ویژه دولت یازدهم از شرکت های کشتیرانی به منظور کاهش هزینه های عملیاتی این بخش در شرایط تحریم شده و گفته بود: کاهش تعرفه های بندری و قیمت سوخت ار جمله مواردی است که باید به آنها توجه شود.

وی به تحریم های بین المللی به عنوان یکی از چالش های مهم کشتیرانی های کشور اشاره کرده بود: اعمال ناجوانمردانه تحریم ها علیه کشورمان باعث بروز مشکلاتی برای ادامه فعالیت های شرکت های کشتیرانی در ایران شده است.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش تشکیل کارگروه های تخصصی در سطح بالای دولت برای تصویب راهکارهای مقابله با تحریم های حمل و نقل و صنایع دریایی، تغییرات جدی در منابع در آمدی و بازار، تنوع سبد در آمدی شرکتهای کشتیرانی، حضور مؤثر در زنجیره تأمین، حمایت از بخش های خصوصی و کشتیرانی های کوچک از طریق اعطای وام های کم بهره برای سرمایه گذاری در خدمات جانبی مورد نیاز کشتیهای بزرگ را از دیگر مواردی دانست که می تواند به منظور رفع مشکلات این بخش مورد توجه دولتمردان کشور قرار گیرد.

 تاريخ : 12 / 4 / 1393برچسب:تخیلات,داعش,نقشه ایران,عقاب نیوز, | 11:3 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

به گزارش دیلی میل، داعش پس از اعلام "خلافت اسلامی" در عراق و سوریه، نقشه‌ای از سرزمین‌هایی منتشر کرده که در پی تسخیر و حکومت بر آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از دویچه وله(DW)، سازمان تروریستی داعش برنامه ۵ سال آینده خود برای سلطه بر جهان را اعلام کرد. به گزارش "دیلی‌میل" سازمان تروریستی داعش که نام خود را به "خلافت اسلامی" تغییر داده جغرافیای خلافت مورد ادعای خود را منتشر کرده که شامل تمام کشورهای اسلامی، نیمی از آفریقا و بخش بزرگی از اروپاست. جالب آن‌که در این نقشه ادعایی ایران به سه قسمت تقسیم شده است. 

 

 تاريخ : 12 / 4 / 1393برچسب:, | 9:50 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

یک منبع عراقی از حمله عناصر گروه بعثی- تکفیری داعش به مرقد یونس پیامبر (ع) در شهر موصل خبر داد و گفت: عناصر داعش با حمله به مرقد یونس پیامبر(ع) در شهر موصل دست به نبش قبر وی زدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از باشگاه خبرنگاران، یک منبع آگاه عراقی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری المسله عراق اعلام کرد: عناصر گروه بعثی- تکفیری داعش با حمله به مرقد یونس پیامبر(ع) در شهر موصل دست به نبش قبر وی زدند.
نبش قبر یونس پیامبر
این در حالی است که پیش از این یک منبع امنیتی در استان نینوا روز شانزدهم ماه ژوئن اعلام کرده بود که عناصر گروه تروریستی داعش پس از حمله به مرقد "یونس و دانیال نبی" تمامی کارکنان این دو مرقد را به گروگان گرفتند.تاريخ : 11 / 4 / 1393برچسب:کربلا,بسته شد,عقاب نیوز, | 3:31 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

نیروهای امنیتی در استان کربلا تا اطلاع ثانوی منع آمد و رفت اعلام کرده اند. به گفته این منبع که خواست نامش فاش نشود، عملیات نیروهای امنیتی برای تسلط بر اوضاع ادامه دارد، و همه ورودی های استان کربلا بسته شده است.

در پی درگیری هواداران مسلح محمود الحسنی الصرخی، با نیروهای امنیتی عراقی، همه ورودی های استان کربلا بسته شد.
 
به گزارش شبکه العالم، سایت عراقی سومریه نیوز به نقل از منبعی در پلیس این کشور اعلام کرد، مسؤولان امنیتی عراق تصمیم گرفته اند که در سراسر استان کربلا، قانون منع آمد و رفت اعلام شود.
 
وی علت این تصمیم را حوادث و درگیری ها دانست که در این استان بین عناصر هوادار "محمود الحسنی الصرخی" و نیروهای امنیتی عراق روی داد.
 
بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی در استان کربلا تا اطلاع ثانوی منع آمد و رفت اعلام کرده اند.
به گفته این منبع که خواست نامش فاش نشود، عملیات نیروهای امنیتی برای تسلط بر اوضاع ادامه دارد، و همه ورودی های استان کربلا بسته شده است.
 
شاهدان عراقی امروز اعلام کرد در درگیری های استان کربلا و دیوانیه شماری کشته و یا زخمی شدند.
 
پس از سال ۲۰۰۳ و زمانی که الصرخی خود را یک مرجع دینی اعلام کرد، روابط او با مراجع در نجف اشرف متشنج شده است.
 
الصرخی از سال ۲۰۰۴ و بعد از آن که به قتل چند نیروی آمریکایی متهم شد، ناپدید شده است. طی سالهای گذشته چندین مورد درگیری بین هواداران الصرخی و نیروهای امنیتی در استان های جنوبی عراق روی داده است.تاريخ : 30 / 3 / 1393برچسب:هلاکت سرکرده داعش,صلاح الدین عقاب نیوز, | 9:45 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 
هلاکت سرکرده داعش در صلاح الدین،حمایت رئیس اقلیم کردستان عراق از مبارزه با تروریستها،امن بودن بخش اعظم بابل و درخواست کمک یک مسئول دولت اقلیم کردستان عراق برای مقابله به اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش  پایگاه خبری عقاب نیوز به نقل از  مشرق، عدی الزایدی رئیس جبهه مردمی برای نجات عراق تاکید کرد: داعش از ورود به هر کشوری برای دست زدن به کشتار و سوزاندن دریغ نمی کند و این گروهک ساخته اطلاعات آمریکا و اسرائیل است.

از سوی دیگر صباح الفتلاوی فرمانده عملیات سامراء اعلام کرد: نیروهای امنیتی طی عملیاتی در بیجی در شمال تکریت موفق به هلاکت ابو خبیب الجزائری مسئول داعش در تکریت شدند.

وی همچنین از زخمی شدن خالد الهلالی سرکرده داعش در صلاح الدین و انتقال وی به بیمارستان تکریت و مرگ وی در این بیمارستان خبر داد.

این در حالی است که مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در گفتگوی تلفنی با جو باید معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: اقلیم کردستان همواره جزیی از راه حل بوده است.تعامل برخی مسئولان در بغداد عامل مشکلات میان عراقی ها و به وجود آمدن بحران بزرگ شده است.

وی افزود: اوضاع اخیر عراق را وارد مرحله جدیدی کرده است همانطور که رابطه میان اقلیم کردستان و بغداد را نیز وارد مرحله جدید کرده است.

بارزانی تاکید کرد: موضع کردها در قبال تروریسم مشخص است و کردها با همه گروههای تروریستی مبارزه خواهند کرد زیرا گروههای تروریستی خطری برای همه محسوب می شوند.مشکلات عراق باید از راه سیاسی حل شود و نمایندگان همه طیف های عراقی بر اساس اصل مشارکت و توافق باید در عرصه حضور داشته باشند.

از سوی دیگر رعد الجبوری رئیس شورای استان بابل اعلام کرد: مناطق شمال بابل 95 درصد امن است و نیروهای امنیتی و همه داوطلبان اقدامی پیشگیرانه برای ضربه زدن به مخفیگاههای داعش انجام می دهند.

وی افزود: نیروهای امنیتی آموزش گروه جدید از داوطلبان را به پایان رسانده اند و تعداد داوطلبان آموزش دیده بیش از 60 هزار نفر است و آنها هم اکنون آماده جنگ با تروریسم در هر نقطه عراق بر اساس صلاح دید فرماندهی نیروهای مسلح هستند.

الجبوری تاکید کرد: مسئولان محلی در بابل اجازه تسلیح یا آموزش هیچ داوطلبی را خارج از چتر دولت یا دستگاه امنیتی نمی دهند.

از سوی دیگر یک مسئول امنیتی در دولت اقلیم کردستان عراق به روزنامه الشرق الاوسط گفت: ما شش ماه قبل به بغداد و دستگاههای اطلاعاتی غربی درباره هجوم قریب الوقوع داعش هشدار داده بودیم.دولت اقلیم کردستان اطلاعاتی را درباره شخصیت های اصلی داعش، مراکز آموزشی آنها در خاک عراق و اینکه این گروهک به طور گسترده ای اقدام به جابجایی نیرو و تجهیزات از مرز سوریه و عراق می کند ارسال کردیم اما اقدامی در این باره انجام نشد.

وی افزود: ما تا ابد نمی توانیم ادامه دهیم و به کمک نظامی و حمایت مالی، تسلیحاتی و مهمات نیاز داریم.اگر این مقدور نیست حداقل نیاز به پوشش هوایی داریم.ما مراکز این تروریست ها را می دانیم واین را همه می دانیم که بمبها و موشکهای خود را در کجا مخفی کرده اند.

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

به دنبال ناآرامی‌های عراق،‌ وزیر دفاع آمریکا دستور داد تا ناو هواپیمابر "جورج بوش" به سمت خلیج فارس حرکت کند تا در صورت اقدام نظامی آمریکا در عراق در حالت آماده باش باشد.

به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ناو هواپیمابر "جورج هربرت واکر بوش"، (جورج پوش پدر) یک ناو کلاس نیمیتز است که بزرگ‌ترین کشتی‌های جنگی جهان محسوب می‌شوند.

این ناو دو رآکتور هسته‌ای دارد و می‌تواند حدود 6000 خدمه را حمل کند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حکم فرمانده کل قوا را قادر می‌سازد تا در صورت نیاز به انجام گزینه‌های نظامی برای حفاظت از جان آمریکایی‌ها،‌ شهروندان و منافع در عراق وارد عمل شویم.

این ناور از سمت دریای عرب به سمت خلیج فارس در حرکت است و توسط یک رزم‌ناو مسلح به موشک‌های هدایت شونده و یک ناوشکن مسلح به موشک‌ همراهی می‌شود

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه هفته گذشته اعلام کرد که چند روز زمان نیاز است تا مشخص شود که آمریکا چگونه می‌خواهد به عراق که درگیر جنگ با شبه نظامیان است مقابله کند. با این‌حال وی بعدا در سخنانش اعزام نیروهای آمریکایی را به عراق منتفی دانست و گفت که هرگونه مداخله احتمالی بستگی به تلاش رهبران عراقی برای حل اختلافات دیرینه فرقه‌ای و سیاسی دارد.

در حالی‌که آمریکا عملیات‌های شناسایی در خاک عراق را با استفاده از پهپادها به درخواست دولت نوری مالکی، نخست وزیر عراق افزایش داده است،‌ وزارت دفاع آمریکا یک سری گزینه برای اوباما از جمله انجام حملات هوایی پیشنهاد داده است.

رزم‌ناو و ناوشکن اعزامی به سمت خلیج فارس، علاوه بر جنگنده و هلی‌کوپتر و سایر هواپیماها با موشک‌های پیچیده ضد کشتی و ضد هواپیما مجهز هستند.

 

 تاريخ : 16 / 3 / 1393برچسب:, | 7:48 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

دانشمندان می‌گویند که تلاش چین برای صاف کردن مناطق کوهستانی با هدف ساختمان‌سازی می‌تواند مشکلات گسترده زیست محیطی در پی داشته باشد.

محققان در دانشگاه "چنگان" در چین می‌گویند تا کنون صاف کردن دهها کوه سبب آلودگی هوا و منابع آب، فرسایش خاک و سیلاب شده است.

دانشمندان در مقاله‌ای در نشریه علمی نیچر ابراز نگرانی کرده‌اند که برنامه تخریب مناطق کوهستانی در حال گسترش است.

پییو لی، استاد دانشکده علوم و مهندسی محیط زیست دانشگاه چنگان گفته است که طرحهای مشابهی در گذشته در هیچ جای دنیا اجرا نشده‌اند.

با رشد اقتصاد چین، شهرها در حال توسعه و گسترش هستند و صاف کردن کوهها یک راه افزایش زمین برای ساخت و ساز است.

حدود یک پنجم جمعیت چین اکنون در مناطق کوهستانی زندگی می‌کنند.

دهها کوه در حاشیه شهرهایی چون چونگکوینگ، شیان، ییچانگ، لنژو و ینان در سراسر چین صاف شده‌اند.

از خاک و سنگهای حاصل از صاف کردن کوهها برای پر کردن دره‌ها استفاده می شود و این شیوه تا کنون صدها کیلومتر مربع زمین صاف ایجاد کرده که بر آنها ساختمان سازی می‌شود.

محققان می‌گویند که تبدیل تپه‌ها به زمینهای صاف سبب افزایش ذرات معلق خاک در هوا می شود، آبراهها را آلوده می کند، سبب رانش زمین می‌شود و گیاهان و حیات وحش را به خطر می اندازد.

آنها همچنین می گویند زمینی که به طور مصنوعی صاف شده است برای ساختمان سازی مناسب نیست.

پروفسور لی از دانشگاه چنگان می‌گوید این گونه زمینهای نرم هنگام خیس شدن دچار فرونشینی می شوند و این امر سبب رانش زمین و ریزش ساختمانهای بنا شده بر آن می‌شود.

او می گوید "ساختمان سازی بر روی چنین زمینی خیلی خطرناک است. مدت بسیار زیادی طول می‌کشد تا چنین زمینی با ثبات شود."

دانشمندان در دانشگاه چنگان چین می‌گویند دولت آن کشور باید پیش از ادامه دادن عملیات صاف کردن کوهها، با همکاری متخصصان چینی و خارجی ریسکهای ادامه چنین کاری را به دقت ارزیابی کند.

پروفسور برایان مکگلین از دانشگاه دیوک در آمریکا گفته است گستردگی عملیات در چین در حدی است که هیچ طرح مشابهی در گذشته در آمریکا وجود نداشته است.

دکتر یان زالاسیوویس از دانشگاه لستر در بریتانیا نیز گفته است با این که در گذشته طرحهای کوچکی برای صاف کردن زمین یا جابجایی خاک در مناطق مختلف زمین اجرا شده اند، تجربه جدید چین بسیار گسترده است و به نوعی "سبقت گرفتن از طبیعت" محسوب می‌شود.

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر فرود یک فروند هواپیمای آمریکایی در فرودگاه مهرآباد گفت: این هواپیما حامل یک هیئت عالی رتبه از کشور آفریقایی غنا بوده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  مرضیه افخم افزود: بر اساس اعلام دولت غنا ‌این هواپیما تحت مالکیت آمریکا و دو سال است در اجاره ریاست جمهوری غناست.

هواپیمای آمریکا در مهرآباد
وی گفت : همه مسافران این هواپیما اعضای هیئت غنایی بوده اند و برادر رئیس جمهوری غنا ریاست این هیئت را بر عهده داشته است و هیچ کدام از خدمه آن آمریکایی نبوده اند.
افخم افزود: دو کشور ایران و غنا موضوع گسترش مناسبات را پیگیری می کنند و هیئت غنایی برای پیگیری توافقاتی که در سفر دو سال قبل رئیس جمهوری غنا به ایران به عمل آمد هفته گذشته به ایران سفر کرد.
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ، این هیئت پس از دیدار و گفتگو با چند تن از مقامات کشورمان از جمله معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، دیروز تهران را ترک کرده است.

به گزارش روزنامه نیویورک‌ تایمز روز سه‌شنبه یک هواپیمای آمریکایی متعلق به بانک یوتا در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است.

روز جمعه روزنامه نیویورک‌ تایمز خبر داد روز سه‌شنبه یک هواپیمای آمریکایی متعلق به بانک یوتا در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است. 
بر اساس این گزارش، این هواپیما به بانک محلی یوتا تعلق دارد. بانکی که در شهر اوگدن ایالت یوتا مستقر است و سیزده شعبه در این ایالت دارد.مدت‌ هاست ایران تحت تحریم‌های بانکی و بازرگانی سازمان ملل و آمریکا قرار دارد و بازرگانی با این کشور مشمول جریمه برای افراد و شرکت‌ هاست.

حتی پس از امضای توافق‌نامه موقت ژنو باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد که شرکت‌ها و افراد همچنان نمی‌توانند با ایران وارد مبادلات تجاری شوند.
در همین حال معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به ادعای روزنامه نیویورک تایمز پیرامون فرود یک هواپیمای آمریکایی در فرودگاه مهرآباد تهران گفت : تحریم‌های ایران به طور کلی پرواز هواپیماهای آمریکایی به ایران را منع می‌کنند.

 تاريخ : 13 / 1 / 1393برچسب:, | 4:37 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

 

سخنگوی کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به طور رسمی لیودمیلا همسر خود را طلاق داده است .


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری دولتی ایتارتاس ، پوتین از چند سال پیش از همسر خود جدا شده بود.

همچنین ذکر کلمه متاهل از زندگینامه ولادیمیر پوتین که در پایگاه اینترنتی دفتر ریاست جمهوری روسیه منتشر شد ، حذف شد.»

ولادیمیر پوتین که زندگی خصوصی او موضوع ممنوعه ای برای رسانه های روس است ژوئن گذشته در کنار همسر خود ، از جدایی از او خبر داد.

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده بود این تصمیمی مشترک پس از حدود 30 سال زندگی مشترک است .تاريخ : 8 / 1 / 1393برچسب:, | 1:14 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

نخست وزیر اسبق اوکراین در اظهاراتی از آمادگی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

به گزرش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "یولیا تیموشنکو" دیروز پنجشنبه اعلام کرد که در انتخابات آتی ریاست جمهوری اوکراین که قرار است روز چهارم خرداد برگزار شود، نامزد خواهد شد.

تیموشنکوی ۵۳ ساله تصمیم خود را در یک کنفرانس خبری در کی یف اعلام کرد. او که اصلی ترین رقیب ویکتور یانوکوویچ، رییس جمهور برکنار شده اوکراین بود، بعد از تغییر دولت در این کشور، و پس از حدود سه سال از زندان آزاد شد.

او در سال ۲۰۱۱ میلادی به اتهام سوءاستفاده از قدرت به تحمل هفت سال زندان محکوم شده بود. هواداران تیموشنکو و کشورهای غربی این اتهام را سیاسی خوانده بودند.

تیموشنکو دو دوره نخست وزیر اوکراین بود و در سال ۲۰۱۰ در انتخابات ریاست جمهوری در رقابتی نزدیک با ویکتور یانوکوویچ، شکست خورد. تیموشنکو کمی بعد در محاکمه ای جنجالی به اتهام سوء استفاده از قدرت و اختلاس به هفت سال زندان و ۱۸۸ میلیون دلار پرداخت غرامت محکوم شد. وی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۴ از زندان آزاد شد. آزادی او مقارن با اوج گرفتن انقلاب دیگری علیه یانوکوویچ در اوکراین بود که چند روز بعد به سرنگونی یانووکویچ از قدرت منتهی شد.

تیموشنکو در جریان انقلاب نارنجی مردم اوکراین از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، و از همراهان ویکتور یوشچنکو (رهبر حزب مخالف دولت) بود. وی پس از ورود به عرصه سیاست به فعالیت اقتصادی در صنعت گاز اوکراین مشغول بود و بر اساس برخی برآوردها یکی از ثروتمندترین افراد در این کشور است.تاريخ : 29 / 12 / 1392برچسب:, | 6:47 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روزپنجشنبه در پیام نوروزی به مردم و مسوولان ایران از آن ها دعوت کرد تا ˈشروعی دوبارهˈ در روابط ایران و آمریکا رقم زده و به حدود سی سال دشمنی میان دو کشور خاتمه داده شود.

 

 

اوباما در پیام نوروزی خود در یوتیوب که در رسانه های جهان منتشر شد گفت که می خواهد به طور مستقیم با مردم ایران و رهبران جمهوری اسلامی ایران صحبت کند.

وی گفت با این کار او قصد دارد آشکارا نشان دهد که خواهان برقراری روابط سازنده میان ایران و آمریکا است.

اوباما افزود: این نوروز می تواند نه فقط آغاز یک سال جدید که فصلی جدید برای ایران و نقش آفرینی ایران در جهان باشد.

رییس جمهوری آمریکاخطاب به ایرانیان گفت: حدود سه دهه است که روابط میان کشورهای ما با دشواری و تنش همراه بوده است. اما تعطیلات نوروز به ما یادآوری می کند که همه انسان هستیم و به هم پیوسته ایم.

اوباما گفت که در این شروع تازه با تهدید به پیش نخواهیم رفت بلکه در عوض دنبال دوستی و رابطه خواهیم بود که امری قرین صداقت و متضمن احترام متقابل است.

اوباما گفت پیشرفت دیپلماتیک واقعی در سال جدید می تواند در سال های آینده فرصت ها و موفقیت های جدیدی را برای ایرانیان همراه بیاورد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۹۲ گفت که سال گذشته مردم ایران صدای خود را با انتخاب حسن روحانی رساندند.

وی گفت: دولت من امروز متعهد به دیپلماسی است و می خواهد با این روش همه مسائل گذشته را حل کند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین مردم ایران را دارای پیشینه تمدنی در فرهنگ و هنر و علم و فناوری جهان خواند و نسبت به حل اختلاف نظرها با ایران،به ویژه بر سر برنامه هسته ای اظهار امیدواری کرد.

باراک اوباما گفت که ˈتوهمی نداردˈ که حل اختلاف نظرها با ایران دشوار است، اما تاکید کرد که به پیشبرد دیپلماسی پایبند است، چرا که معتقد است امکان رسیدن به یک راه حل عملی فراهم است.

 

 تاريخ : 21 / 12 / 1392برچسب:, | 7:15 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

تلاش هماهنگ و بی وقفه رسانه های امریکایی برای داستان سرایی و ایجاد فضایی هزار رنگ و پر از وهم و خیالپردازی درباره حادثه هواپیمای مسافربری مالزی، اگرچه در گرفتن وقت و انرژی اغلب رسانه ها موفقیت آمیز بوده اما نتوانست واقعیت را پنهان سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ساعاتی پس از ناپدید شدن هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی در ساعت 1 و 30 دقیقه بامداد شنبه، فاکس نیوز، سی ان ان و تایمز به طور همزمان، با حذف واژه سقوط و تاکید روی موضوع ناپدید شدن هواپیما، به انتشار اخبار و اظهارنظرهایی پرداختند که ضمن انحراف افکار عمومی، توجه رسانه های دیگر را نیز از پیگیری عادی ماجرا، به داستان سرایی و دامن زدن به فضای پر از وهم و خیال منحرف کرد.


با وجود توضیحات کارشناسان فن آوری های الکترونیک و مخابرات درباره علت زنگ خوردن گوشی های همراه برخی از مسافران، بدون وجود ایستگاه های مخابراتی ثابت در اقیانوس، هنوز هم این رسانه ها با تکیه بر این موضوع، به ایجاد فضای رازآلود پیرامون حادثه دامن می زنند و مقامات مالزیایی را در پاسخ دادن به خانواده ها و بازماندگان امیدوار قربانیان که توقع دارند، محل سقوط هواپیما با استفاده از ردیاب و مکان نما و جی پی اس گوشی ها مشخص شود، تنها می گذارند و به سرعت، ادعای جادوگران و پیشگویان نقاط مختلف جهان و حتی دست داشتن اجنه را پوشش داده و تبدیل به خبر نخست رسانه های جهان می کنند.

زنگ خوردن تلف مسافران هواپیمای مالزی

سی ان ان، در تداوم تلاش برای غبار آلود کردن فضای رسانه ای، امروز بار دیگر با ارائه انواع سناریوهای تخیلی و غیرواقعی، نتیجه گیری کرد؛ از شدت مبهم بودن اطلاعات و جزئیات این ماجرا، جامعه حمل و نقل هوایی به شدت آشفته است ...!

این در حالی است که ماجرا آنقدرها نیز مبهم و اسرارآمیز نیست و نگاهی به گزارش ها و اخبار مربوط به سوانح هوایی گذشته، آشکار می سازد که ناپدید شدن یک هواپیما از صفحه رادار بارها حتی به دلیل وجود تکه ای ابر، رخ می دهد و در تمامی سقوط ها، هواپیما از صفحه رادار ناپدید می شود.

از پرواز شماره mh350 خطوط هواپیمایی مالزی، هیچ پیامی مبنی بر نقص فنی، تهدید، وضعیت اضطراری یا بدی آب و هوا مخابره نشده و سانحه به طور ناگهانی و به یک باره رخ داده است.
علاوه بر کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی، مردم عادی نیز به لطف گزارش ها و اخبار حوادث مشابه، می توانند حدس بزنند که در چنین شرایطی، هواپیما منفجر و متلاشی شده که علت آن می تواند عواملی چون برخورد پرنده یا شی دیگر، انفجار موتورها، کنده شدن قطعه ای بدنه باشد.

در مورد هواپیمای خطوط هوایی مالزی، با وجود جستجوهای گسترده و استفاده از بیش از ده ماهواره، هیچ قطعه ای از هواپیما یافت نشده و می توان حدس زد که علت سقوط، هیچ یک از عوامل فوق نبوده و هواپیما با عاملی مخرب تر، منفجر و به شدت متلاشی شده است.

رسانه های همسوی امریکایی با اشراف به این امر، تلاش کردند با برجسته کردن حضور دو ایرانی در میان مسافران و تاکید بر مشکوک بودن آنها، سرنخ کامل کننده ای در اختیار معتقدان به فرضیه انفجار هواپیما بگذارند و آنها را به این نتیجه برسانند که اگر هم انفجاری درکار بوده، کار تروریست های ایرانی بوده است.

دو مسافر ایرانی هواپیمای مالزی

با وجود توضیحات مدیرکل اینترپل و مقامات مالزیایی درباره این دو مسافر ایرانی و رد اتهام از آنها، موج تبلیغاتی و جوسازی این رسانه ها هنوز ادامه دارد و سی ان ان، حتی در روزشمار حادثه نیز، داستان خود را از دو روز قبل از حادثه و با خرید بلیت برای این دو جوان ایرانی آغاز می کند و سپس به اتفاقات روز شنبه، از سوار شدن مسافران گرفته تا چک کردن وضعیت آب و هوا توسط خلبان می پردازد.

امروز در جدیدترین تلاش برای انحراف اذهان عمومی، خبر تغییر مسیر هواپیما و ردگیری آن تا تنگه مالاکا منتشر شد تا باز هم مقامات مالزی ناچار به توضیح و تکذیب اینگونه شایعات بی انتها شوند.
در حالی که تایمز، واشنگتن پست و سی ان ان با قاطعیت از تغییر مسیر هواپیما خبر داده و حتی نقشه مسیر را نیز ترسیم کرده بودند، فرمانده نیروی هوایی مالزی اعلام کرد جستجو برای یافتن هواپیمای ناپدیدشده این کشور در تنگه ملاکا صحت ندارد!

علت تمام این داستان پردازی ها و رازآلود کردن این حادثه، به ناوگان هفتم نیروی دریایی امریکا ربط دارد. آنها نمی خواهند کسی فرصت فکر کردن به ماجرا را داشته باشد و با پیگیری عادی خبرها، به این واقعیت پی ببرد که بدون تردید، هواپیما با اسلحه ای قوی و بسیار مخرب تر از بمب دست ساز یا مواد منفجره ای که بتوان آنها را از حلقه های امنیتی عبور داده و درون هواپیما برد، منفجر و تکه تکه شده است.

ناوگان هفتم نیروی دریایی امریکا


این نخستین نکته ای است که یک تفنگدار سابق نیروی دریایی امریکا در صفحه اینترنتی خود به آن اشاره کرده و از فرماندهان ناوگان هفتم سوال کرده است که چرا حضور ناوشکن پینک نی، بزرگترین ناو در کلاس برک و تنها ناو مجهز به انواع موشک های ضد هوایی، ضد سطحی و ضد زیر دریایی مستقر در جنوب شرقی آسیا را در چند مایلی نقطه ناپدید شدن هواپیما انکار کرده و سپس، همین ناوشکن و ناوچه دیگری را برای جستجوی قطعات هواپیما اعزام کرده اید؟

ناوشکن پینک نی،   USS Pinckney DDG مجهز به سامانه شناسایی و ردیابی قدرتمند و موشک های هدایت شونده به اهداف پروازی، می تواند هرگونه هدفی را در محدده بسیار طولانی با استفاده از سیستم پرتاب عمودی، نابود کند.
این ناوشکن، چند هفته پیش به عنوان نخستین ناو امریکایی پس از 70 سال وارد آبهای منطقه شد و پس از پنج روز اقامت در بندر مانیل، به هنگ کنگ رفت و از 27 فوریه، دو هفته قبل، وارد آبهای خلیج تایلند و دریای چین جنوبی شد. این ناوشکن درست روز جمعه و شنبه سرگرم انجام رزمایش در منطقه ای بود که هواپیمای مالزی ناپدید شده است.

کارکنان این ناوشکن در فیسبوک فعالند و گزارش و خاطرات سفرهای آنها هنوز در دسترس است.

ناوشکن پینکنی

این ناوشکن به قدری به نقطه ناپدید شدن هواپیما نزدیک بود که کاربران امریکایی، پس از اطلاع از سانحه هوایی، در صفحه اینترنتی ناوشکن کامنت گذاشته و از آنها خواسته اند منطقه را جستجو کنند. جالب آنکه یکی از کاربران در کامنت خود به آنها اطلاع داده که یک هواپیما درست در نقطه ای که شما هستید ناپدید شده، سعی کنید به آنها کمک کنید!
این ناوشکن و نیروی دریایی امریکا در ساعات نخستین حادثه، مانور خود را متوقف کرده و سکوت می کنند. در شرایطی که ناوگان ویتنام که بسیار دورتر از آنها به این نقطه بوده، از دریافت آخرین سیگنال هواپیما خبر داده است، این ناوشکن مجهز به رادارهای پیشرفته، از هواپیمایی بوئینگی که بالای سرش پرواز می کرده، اظهار بی اطلاعی کرده است!

محل ناوشکن پینک نی امریکا روز جمعه

* محل استقرار مانور ناوشکن پینکنی جمعه و شنبه - تصویر روز 8 مارس گزارش یکی از کارکنان
 

پس از حدود هشت ساعت، به ناوشکن ماموریت داده می شود به جستجوگران ملحق شود، اما کاربری که خود را تفنگدار سابق نیروی دریایی معرفی می کند، معتقد است که پینک نی ماموریت دارد ضمن پنهان ساختن محل سقوط از دید جستجوگران، زودتر از دیگران، شواهد احتمالی اصابت موشک خود به هواپیما را نابود کند.

اگرچه هیچ سند قاطعی برای فرضیه شلیک موشک توسط ناو امریکایی به هواپیمای مالزی وجود ندارد، اما این موضوع به مراتب منطقی تر از دست داشتن جن ها و جادوگران و یا داستان تخیلی دست داشتن دو جوان ایرانی است که هرگز نمی توانسته اند بمبی با حجم و قدرت انفجاری در حد تکه تکه کردن یک بوئینگ 777 را از حلقه های مختلف امنیتی عبور داده و درون هواپیما ببرند.

ماموریت ناوشکن پینک نی

در این میان، تعلل مقامات مالزی در این ماجرا و عدم قاطعیت آنها در اعلام نظر صریح، فرضیه هدف قرارگرفتن هواپیما توسط نیروی دریایی امریکا را تقویت کرده و تحلیلگران معتقدند به احتمال فراوان، مقامات امریکایی، حتی در صورت نیاز به عذرخواهی و پرداخت خسارت، همتایان مالزیایی خود را قانع کرده اند که در این مورد سکوت کنند.

اعتراض چین به مقامات مالزی در این باره نیز به همین امر ربط داده شده و گفته می شود، چین اصرار دارد که مقامات مالزی موضوع را فاش کنند.

دو سوم از مسافرین پرواز شماره ام  اچ 370 هواپیمایی مالیزی شهروند چین بودند و این کشور خود را طرف حساب اصلی ماجرا می داند. مالزی به همین علت فرستاده ویژه ای برای بررسی این مساله و گفت و گو با مقام های چین به پکن اعزام کرده است.
"اونک کاتینک " فرستاده ویژه نخست وزیر مالزی روز چهارشنبه در پکن با "شیه هونک شونک " معاون وزیر امور خارجه چین گفت وگو کرد و گفت:  ما می دانیم مالزی صداقت دارد و در تلاش است اما باید با چین نیز همکاری لازم راداشته باشد. این مقام چینی اظهار امیدواری کرد مالزی به خواسته چینی ها توجه کرده و شک و شبهات آنها را برطرف کند.

با این وجود، به ناوهای چینی اعلام شده است برای یافتن هواپیما آماده ورود به خلیج تایلند باشند.

ویتنام نیز با اطلاع از واقعیت، امروز اعلام کرد بخش هایی از جستجو را به دلیل آنکه اطلاعات دقیقی از مالزی دریافت نمی کند متوقف کرده است . برخی از رسانه های منطقه گزارش کرده اند که اطلاعات دقیق نیست و باید مشخص شود که مالزی دقیقا چه چیزهایی را در باره علایم مربوط به هواپیما می داند.

 صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 8 صفحه بعد