پایگاه خبری عقاب نیوز:

 

 

 پایگاه خبری عقاب نیوز:آیت الله آل هاشم گفت: پاسداری از جایگاه ولایت فقیه و حراست از حرم اهل بیت(ع) بسیار با ارزش است.

 

به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز  به نقل از      آناج، عصر امروز آیت الله سیدمحمد تقی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با تبریک عید مبعث، اظهار داشت: در آیه چهارم قرآن مجید، آیه 164 آل عمران، 151 بقره و سوره عمران به مبعوث شدن پیامبر اکرم (ص)اشاره شده است.

وی ادامه داد: حضرت محمد(ص) قبل از بعثت چندین سال تزکیه نفس می‌کردند، ایشان از بدو تولد پیامبر بودند و در تاریخی معین ماموریت یافتند به رسالت اقدام کنند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به سازمان هلال احمر از زحمات پرسنل آن تشکر کرد و در ادامه بیان داشت: باید از اسناد مملکت مراقبت کنیم و از کتب قدیمی و تاریخی حراست لازم را به عمل بیاوریم چراکه این اسناد و کتاب‌ها گویای هویت ایران هستند.

وی تصریح کرد: اسناد ملی ارزش سرزمین ماست و باید به این مسئله اهمیت دهیم؛ هرکسی در خانه خود اسناد و کتب تایخی دارد بهتر است آنها را به سازمان اسناد ارائه دهد تا از پوسیدگی و نابودی آنا جلوگیری گردد.

آیت الله آل هاشم با بیان اینکه پاسداری از آرمان‌های نظام وظیفه هر انسان انقلابی است، توضیح داد: خوشا به حال کسانی که خود را پاسدار امام حسین(ع)، رهبری، نظام و انقلاب قرار داده‌اند، دفاع از جایگاه ولایت فقیه از ارزش بسیار والایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: ما باید قدر جانبازان این خطه را بدانیم، یادگاران دفاع مقدس به سختی روزگار خود را سپری می‌کنند و خانواده‌های آنان در نگهداری از جانبازان جهاد می‌نمایند.

اخبار مرتبط با موضوع:

خبرگزاری فارس : پاسداران شجاعت را از مکتب حسینی آموختند/ اجر جانبازان قطعاً از شهدا کمتر نیست

خبرگزاری مهر :     پاسداری از آرمان‌های نظام وظیفه همگان است/ ضرورت حفظ اسناد ملی

خبرگزاری جمهوری اسلامی: تجلیل از مقام جانباز پاسداشت ارزش هاست

خبرگزاری دانشجویان ایران : پاسداران، پشتیبان ولایت‌فقیه هستند

آفتاب :       تجليل از مقام جانباز، پاسداشت ارزشهاست

خبرگزاری دفاع مقدس : خوشا به حال آنان که پاسدار اهل بیت(ع) و رهبر انقلاب هستند

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : 13 / 10 / 1394برچسب:, | 11:20 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز:

آيت الله آل هاشم امام جمعه موقت تبريز

 امام جمعه موقت تبریز با محکوم کردن اعدام شیخ نمر النمر در عربستان سعودی، گفت: عربستان سعودی با شهادت این روحانی و شیعه انقلابی بیش از هر زمان دیگری به سمت اضمحلال حرکت کرد.

آیت الله سید محمدتقی آل‌هاشم، امام جمعه موقت تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، با بیان این‌که اعدام شیخ نمر اولین و آخرین جنایت رژیم منحوس آل‌سعود نیست، اظهار داشت: این جنایت تاریخی نشان داد که دولت عربستان تحمل شنیدن منتقدان و معترضان داخلی را ندارد.
وی با تأکید بر این‌که اعدام شیخ نمر اوج درماندگی آل‌سعود بود، تصریح کرد: عربستان سعودی با شهادت این روحانی و شیعی انقلابی بیش از هر زمان دیگری به سمت اضمحلال حرکت کرد. شهید کردن فردی که از لحاظ سیاسی و ایدئولوژیکی در تضاد با آل سعود بود و از طرفی مورد حمایت شیعیان جهان موازنه قدرت را علیه عربستان خواهد کشید.
امام جمعه موقت تبریز با اشاره به این‌که شهادت شیخ نمر موجی از اعتراضات بین‌المللی را روانه آل‌سعود خواهد کرد، گفت: حاکمان آل سعود برای رهایی از بن بست سیاسی سعی در فرافکنی افکار داخلی و منطقه ای خویش دارند، اعدام فردی مجتهد با نام تروریست اوج خباثت این رژیم سفاک است.
آیت الله‌ آل‌هاشم با بیان این‌که این جنایت منطقه را به بی ثباتی هدایت خواهد کرد، افزود: اضمحلال درونی نظام فاسد آل‌سعود در آینده‌ای نه چندان دور رقم خواهد خورد، البته تاریخ نشان داده هر گاه ملتی برای استقلال، آزادی و عزت خود شهید تقدیم کند، پیروزی نهایی را کسب کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح جنایات رژیم آل‌سعود در دیگر کشورهای اسلامی اظهار داشت: پس از بهار عربی، عربستان برای رهایی از نفوذ آن در داخل اقدام به تحرکات منطقه ای در بحرین و یمن و سوریه کرد که این مدل برای حاکمان در حال سقوط قابل پیش بینی است
امام جمعه موقت تبریز با بیان این‌که عربستان دچار اشت
باه محاسباتی و استراتژیکی شده است، گفت: اشتباهات محاسباتی در چندین مدل آل سعود را در آینده نزدیک به پرتگاه نزدیک خواهد کرد، شهادت شیخ جهادگر و انقلابی شیعه عامل اصلی در بیداری دیگر ملت‌های جهان خواهد بود.
وی با انتقاد از واکنش خنثی و منفعلانه سازمان کنفرانس اسلامی و نهادهای حقوق بشری در قبال جنایات آل‌سعود تصریح کرد: آل سعود جهت حفظ خود با این اقدام شیعیان را به مجادله تاریخی می طلبد، غافل از این‌که این رژیم به زودی از درون فرو خواهد پاشید.تاريخ : 2 / 8 / 1394برچسب:, | 11:43 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

مقامات محلی در عراق با اشاره به موفقیت در برگزاری مراسم دهه اول محرم اعلام کردند ۶.۳ میلیون زائر در این مراسم حضور یافتند.

 

خبرگزاری فارس: مشارکت ۶ میلیون زائر در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در کربلا
 

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از سومریه نیوز، «نصیف الخطابی» رئیس مجلس محلی کربلا اعلام کرد که در مراسم دهه اول محرم امسال در این شهر 6 میلیون 300 هزار زائر حضور داشته‌اند.

 

الخطابی با اشاره به اینکه این مراسم بدون مشکل امنیتی و با موفقیت برگزار شده است، تاکید کرد که جنگنده‌های اف-16 برای اولین بار برای تامین امنیت این مراسم بر فراز شهر کربلا پرواز کردند.

 

وی تاکید کرد که از 26 کشور جهان زائران برای شرکت در مراسم عزداری امام حسین(ع) حضور داشتند و تدابیر امنیتی با همکاری نیروهای مردمی و ارتش با موفقیت به انجام رسیده است.

 

براساس این گزارش، بیش از 560 هیئت که توسط مردم کربلا اداره می‌شده از زائران حسینی در دهه اول محرم پذیرائی کرده اند.

 

پیش از این مقامات دولت عراق اعلام کرده بودند که تدابیر ویژه‌ای برای برگزاری مراسم امسال محرم دارند و قرار است 30 هزار نیروی امنیتی در کربلا و نجف برای تامین امنیت زوار وارد عمل شوند تا با تهدیدات تروریستی در این شهرها مقابله کنند.

 تاريخ : 23 / 6 / 1394برچسب:, | 11:41 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

رسول خدا(ص) از سکوت فاطمه رضايت او را دريافت و فرمود« الله اکبر سکوتها رضاها».

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، پيامبر(ص) در خانه ي ام سلمه بود. علي عليه السلام داخل منزل شد و سلام کرد و در گوشه اي نشست. از خجالت چهره اش سرخ شده بود. سرش را زير انداخت و ساکت ماند. او نمي توانست تقاضاي خود را بيان کند. پس از مدتي سکوت، پيامبر(ص) فرمود: يا علي! گويا براي خواسته اي نزد من آمده اي که از اظهار آن شرم داري؟

 

 

 

بدون خجالت حاجت خود را بخواه و مطمئن باش خواسته تو پذيرفت است. علي(ع) پاسخ داد: اي پيامبر خدا! پدر و مادرم فدايت باد. من در خانه ي تو بزرگ شدم، با مهر تو پروش يافتم، نيکوتر از پدر ومادرم در تربيتم کوشش نمودي، از فيض وجودت هدايت يافتم. اي پيامبر خدا! سوگند بخدا که تو اندوخته ي دنيا و آخرت من هستي.

 

 

 

 

اکنون هنگام آن رسيده که تشکيل خانواده دهم تا به وي انس گيرم. و پيش شما آمدم از دختر شما فاطمه خواستگاري کنم، آيا شما او را به عقد من درمي آوريد؟! پيامبر(ص) از پيشنهاد علي(ع) شاد و خوشحال شد و به روي علي(ع) خنديد و فرمود: صبر کن تا نظر فاطمه را جويا شوم. آنگاه نزد فاطمه رفت و فرمود: دخترم، علي بن ابي طالب به خواستگاري تو آمده، آيا اجازه مي دهي تو را به عقدش در آورم؟

 

فاطمه(س) به خاطر شرم و حيا ساکت ماند، اما حرکتي که ناشي از نارضايتي باشد، از خود بروز نداد. رسول خدا(ص) از سکوت فاطمه رضايت او را دريافت و فرمود« الله اکبر سکوتها رضاها». رسول خدا(ص) با لبي خندان نزد علي(ع) آمد و فرمود: آيا چيزي براي ازدواج داري؟ علي(ع) پاسخ داد: اي رسول خدا، پدر و مادرم فدايت هيچ چيز از شما پوشيده نمانده، تمام ثروتم شمشير و شتر و زرهي بيش نيست.

 

 

 

 

 پيامبر(ص) فرمود: شتر و شمشير براي کار جهاد مورد نياز توست. همان زره را مهر قرار مي دهم. علي(ع) زره را فروخت و بهاي آن را که عبارت از 480 يا 500 درهم نقره بود. به عنوان مهريه در اختيار پيامبر(ص) گذاشت.

 

 

 

 

درس هاي عملي از خواستگاري

 

 

با دقت و توجه به داستان خواستگاري حضرت علي(ع) از حضرت فاطمه(ع)؛ و رفتار و کردار خانواده ي دختر در برخورد با خواستگاران، مي توان درس هاي زير را استخراج کرد؛ تا با الگوگيري اسلامي به آنها نزديک تر شده و معضل ازدواج نسل جوان را با نسخه هاي «ثقلين» برطرف کنيم؛ و جامعه اسلامي را از مفاسد اجتماعي "تاخير سن ازدواج" محفوظ بداريم.

 

 

1 - برتري تقوا و دين از ثروت

 

 

وقتي بعضي از اصحاب پيامبر(ص) مي خواستند با ثروت خود، از فاطمه خواستگاري کنند، پيامبر(ص) با شدت با آنها برخورد کرد که شايد براي بينندگان شدت برخورد حضرت تعجب آور بود. ملاک مهم و اوليه را براي دخترش تقوا و دين قرار داد و خودشان هم فرموده اند: «هرگاه کسي به خواستگاري نزد شما آمد که اخلاق و دين او را پسنديديد، اگر چنين نکنيد، فتنه و فساد بزرگي در زمين رخ خواهد داد(5)».

 

 

 

 

2- «کفويت» مهمترين ملاک همسر

 

 

وقتي بعضي از اصحاب از فاطمه خواستگاري کردند حضرت پيامبر(ص) به علت عدم کفويت آنها پاسخ داد: «انتخاب همسر فاطمه(س) به عهده خداست»؛ اصحاب هم خودشان دانستند که کفو فاطمه(س) کسي جز علي(ع) نيست. لذا بسراغ او رفتند و او را به خواستگاري فاطمه(س) تشويق کردند.

 

 

 

 از پيامبر(ص) سئوال کردند: دخترمان را به چه کسي بدهيم؟! حضرت پاسخ دادند: «کسي که همتا و مانند او باشد»(6). دقت شود حضرت(ص) همتاي و مانند يکديگر بودن را ملاک انتخاب همسر فرمودند؛ هر زني با مردي که از نظر دين و اخلاق شبيه هم هستند شايسته است که ازدواج کنند. و بقول مثال مشهور «کبوتر با کبوتر باز با باز ...»

 

 

3 - توقع و انتظارات در حد وسع خواستگار

 

 

پيامبر(ص) از علي عليه السلام پرسيد «چه داري؟!» و انتظارات خود را از داماد در حد وسع او قرار داد؛ پيامبر(ص) نفرمودند: «حالا بايد چه چيزهايي در حد شأن و نياز دخترم فراهم کني!»

 

 

حضرت زهرا(س) از دارايي و ثروت علي(ع) نپرسيد و نفرمودند که «علي(ع) چه مي تواند براي من تهيه کند؟ و يا آنکه «چه بايد براي من تهيه کند» بلکه در مقابل سرزنش زنان مدينه بخاطر ازدواج با علي(ع) فقير، ايستادگي کرد.

 

 

 

منبع:تبیان
 
 

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

 امام جمعه موقت تبریز نزول آیات قرآن کریم، باز شدن درهای بهشت و بسته شدن درهای دوزخ را از جمله برتری ها و فضیلت های ماه مبارک رمضان نسبت به سایر ماه ها عنوان کرد.

 

آیت الله سید محمدتقی آل هاشم، امام جمعه موقت تبریز، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، رمضان را ماه طاعت و عبادت و فرصتی برای بخشش گناهان و کسب برکات الهی دانست و اظهار داشت: ماه رمضان ماهی است که به عید اولیاء الله مشهور است، یعنی بندگان مخلص خدا نفس خود را تزکیه و دل خود را از زنگار گناهان می زدایند.

آیت الله آل هاشم با بیان اینکه به فرموده پیامبر در ماه رمضان درهاى دوزخ بسته و درهاى بهشت گشوده می شود، افزود: ماه رمضان فضایل زیادی دارد، اگر مسلمانان همه آنها را بدانند سبب تشویق بیشتر برای روزه گرفتن می شود.

وی با تاکید بر اینکه ماه رمضان ماه قرآن است، تصریح کرد: از برتری هایی که ماه رمضان بر سایر ماه های دیگر دارد این است که در آن قرآن، کتاب جاویدان الهی، همراه با دلایل روشن برای بشریت نازل شده است.

آیت الله آل هاشم با اشاره به دیگر فضیلت ماه رمضان عنوان کرد: بسته شدن درهای آتش جهنم و باز بودن درهای بهشت از دیگر فضیلت های این ماه است، ماه رمضان تنها ماهی است که به فرموده پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) ابتدای آن رحمت، وسط آن برکت و پایان آن مغفرت است.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اینکه رمضان یک سفره گسترده برای بندگان الهی است، خاطرنشان کرد: برای روزه دار هنگام افطار، دعایی است که رد نمی شود و فرشتگان برای روزه دار تا وقتی که افطار می کند استغفار می کنند.

روزه چه آثار و برکاتی دارد؟

آیت الله آل هاشم در ادامه با اشاره به آثار معنوی ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: روزه، با کیفیتی که دارد در حقیقت روح معنوی و ایمانی انسان را تقویت و اراده او را در اجتناب از معاصی و گناه قوی و نیرومند می کند.

وی با اشاره به اینکه رمضان ماه خودسازی و تزکیه است، به تشریح آثار اجتماعی روزه پرداخت و تصریح کرد: روزه موجب تهذیب جامعه، تداوم روح تعادل، همبستگی و برادری بین مسلمین، همدردی و همنوازی، استحکام پایه های فضایل اخلاقی و منهدم ساختن رذایل اخلاقی از قبیل فسق و فجور، فحشا و جنایت می شود.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: از نتایج بارز روزه، برانگیختن حس همدردی نسبت به مستمندان و همنوعان تنگدست است، آنان که زندگی آسوده ای دارند و رنج فقر و طعم گرسنگی و تشنگی را نچشیده اند ممکن است از حال مستمندان غافل بمانند و روزه وسیله ای است که آنان را از غفلت می رهاند و رنج مستمندان را به یاد می آورد تا به دستگیری فقیران بشتابند.

آیت الله آل هاشم با تاکید بر اینکه به احسان و اطعام و انفاق به مستمندان در ماه مبارک رمضان بسیار سفارش شده است، گفت: گرسنگی و تشنگی روزه موجب درک رنج مستمند می شود و بدین ترتیب ثروتمند به فقیر نزدیک می شود و احسان و انفاق افزایش یافته و جامعه کمک به همنوع را می آموزد.

وی تاکید کرد: مسلمانان باید در این ماه به احسان نسبت به هم بپردازند و با تمرین بر این صفت ارزنده انسانی، جامعه را از کینه رها کرده و در کنار هم از نعمت های الهی بهره ببرند.

امام جمعه موقت تبریز همچنین با اشاره به آثار اقتصادی روزه خاطرنشان کرد: روزه، سدی در مقابل اسراف و تبذیر بوده و باعث عدم تبعیض و شکاف طبقاتی از نظر اقتصادی است، چرا که به وسیله بذل و بخشش و انفاق مالی، هیچگاه فردی در اجتماع گرفتار فقر و تنگدستی نخواهد شد.

آیت الله آل هاشم خاطرنشان کرد: روزه فریضه ای است که مسلمان را از غرقه شدن در مادی گرایی و حرص و آز برای لذت های مادی و مسابقه برای مصرف و تن پروری می رهاند و به او می آموزد که به فکر دیگران باشد و بر خواهش های جسمانی خویش مسلط شده و به مصرف به قدر نیاز قناعت کند.

وی افزود: روزه به مسلمان قناعت و مناعت را می آموزد و ارزش این صفات و تاثیر آن در ایجاد صفت برجسته دیگر همچون زهد و بخشش بسیار است، فرد قانع از دیگران بی نیاز است و تن به ذلت و خواری نمی دهد، جامعه ای که روح قناعت را در خود پرورش دهد بر خود متکی خواهد بود و با دوری از مصرف بی رویه می تواند بر پای خود ایستاده و از بیگانه بی نیاز باشد.

امام جمعه موقت تبریز آثار بهداشتی روزه را مورد تاکید قرار داده و عنوان کرد: روزه از نظر بهداشت جسم و سلامت بدن مخصوصا در سلامت معده و پاکسازی آن از انواع غذاها که موجب بیماری هاست اثرات فوق العاده دارد.

آیت الله آل هاشم افزود: روزه باعث می شود اعضای بدن استراحت کنند و از فرسودگی دور باشند و نیروی تازه ای بگیرند.

وی عنوان کرد: از نظر روانی، هر اندازه معده از غذا پرتر باشد تسلط خواب بر انسان بیشتر است و انسان را از کسب کمالات و فضایل زیادی از قبیل تحصیل علوم و عبادات و... باز می دارد.

برکت روزه داری در دنیا

امام جمعه موقت تبریز همچنین یکی از مهم ترین فواید گرفتن روزه را صفای دل دانست و ابراز داشت: سیری باعث کوردلی می شود، اما گرسنگی باعث می شود انسان صفای قلب پیدا کرده و دل نازک شود، گرسنگی دل را برای تفکری پیوسته که به شناخت و معرفت منجر می شود آماده می کند و دل، صاحب نور خواهد شد.

وی تاکید کرد: دیگر فایده روزه گرفتن این است که شخص روزه دار، به علت کمتر خوردن، کمتر بیمار می شود، زیرا همانگونه که در روایات گوناگون هم آمده معده انسان، خانه تمام بیماری هاست و پرهیز و کم خوردن سرآمد تمامی دواهاست.

آیت الله آل هاشم افزود: روزه باعث می شود انسان به مشکلاتی که از غذا خوردن به وجود می آیند گرفتار نشود، مشکلاتی که انسان به خاطر آن، محتاج دارایی و مقامات دنیایی می شود و همین ها هستند که باعث هلاکت و نابودی انسان می گردند.

وی همچنین در خصوص فواید ماه رمضان ابراز داشت: روزه سپری در برابر گناه و آتش جهنم و امیال و در روز قیامت شفاعت کننده است و انسان را به خیر و طاعت دعوت می کند.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: روزه انسان را بر صبر، شکیبایی و کنترل نفس تشویق می کند و نفس انسان در ماه رمضان به واسطه روزه، خود را به پرهیز کردن عادت می دهد و اطاعت کردن را یاد می ‌گیرد.

آیت الله آل هاشم گفت: اگر مردم می دانستند که ماه مبارک رمضان چقدر فضلیت و ثواب و برتری دارد، آرزو می کردند که ای کاش این ماه یک سال بود.

 

 

 تاريخ : 17 / 3 / 1394برچسب:, | 10:10 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

قرآن - آموزش قرآن - نمایشگاه قرآن

 
دامغان- مسئول امور موسسات قرآن و عترت کشور از وجود دو هزار ۲۰۰ موسسه قرآنی در سطح کشور خبر داد و گفت: سه هزار نفر از حافظان قاریان و پرسنل موسسات قرآنی طی سال گذشته بیمه شدند.

محمد زنگنه در حاشیه افتتاحیه نخستین اتحادیه تشکلهای قرآن و عترت استان سمنان در شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به فعالیت دو هزار و ۲۰۰ موسسه قرآنی در کشور اظهار داشت: این موسسات تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: آموزش های قرآنی، تربیت قرآن آموزان، بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات حافظان قرآن و قاریان و انجام کارهای فرهنگی از مهمترین برنامه های موسسات قرآن و عترت در کشور است.

مسئول امور موسسه قرآن و عترت کشور با بیان اینکه طی سال گذشته سه هزار نفر از حافظان قاریان و پرسنل موسسات  قرآنی در سطح کشور بیمه شدند تاکید کرد: این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت.

زنگنه همچنین افزود: نخستین اتحادیه تشکلهای قرآن و عترت استان سمنان با هدف انسجام بخشی به تشکل های قرآنی و استفاده بهینه از آموزه های  قرآنی و ارتباط با مردم و مسئولین با مرکزیت شهرستان دامغان ایجاد و راه اندازی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۰ موسسه قرآنی ثبت شده در استان سمنان تحت پوشش این اتحادیه قرار گرفته و برنامه های فرهنگی و آموزه های قرآنی منسجم تری را ارائه خواهد داد.تاريخ : 17 / 3 / 1394برچسب:, | 10:19 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

انتشارات الهدی زندگی نامه چهارده معصوم(ع) را به زبان قزاقی به چاپ رساند.

 

 

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، این مؤسسه کتاب «چهارده معصوم(ع)» به زبان قزاقی را منتشر کرد.

الهدی این کتاب را به سفارش رایزنی فرهنگی جمهموری اسلامی ایران در قزاقستان منتشر کرده و حاوی زندگی نامه پیامبر اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س) دختر مکرم ایشان و 12 امام معصوم شیعه است.

آیناش قاسم قیزی استاد زبان فارسی دانشگاه کنایف مسئولیت ترجمه این اثر را بر عهده داشته است که قبلا نیز برگردان «نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر» از زبان فارسی به قزاقی به کوشش وی انجام شده بود.

کتاب «چهارده معصوم(ع)» با مشارکت مجمع جهانی اهل بیت(ع) در قطع رقعی و در 416 صفحه به چاپ رسیده است.

 تاريخ : 9 / 3 / 1394برچسب:, | 1:45 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 سی امین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم نیروهای مسلح با درخشش قاریان و حافظان ارتش جمهوری اسلامی ایران پایان یافت.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، این دوره از مسابقات از پنجم تا هفتم خردادماه جاری در 10 رشته شامل حفظ 5، 10، 15، 20 و حفظ کل قرآن کریم و رشته های تحقیق، ترتیل، اذان و مفاهیم سطح یک و دو و با شرکت بیش از 235 نفر از حافظان، قاریان و آشنایان با مفاهیم قرآنی پایور و وظیفه منتخب از ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

 

در مراسم اختتامیه این رقابتها که با حضور حجت الاسلام والمسلمین صفایی، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح در محل ستاد فرماندهی سپاه پاسداران برگزار شد؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در بخش کارکنان پایور، هم در بخش کارکنان وظیفه و هم در مجموع رقابتهای تیمی در بین نیروهای مسلح رتبه اول را به دست آورد.

 

 

در بخش کارکنان پایور پس از ارتش، وزارت دفاع مقام دوم و سپاه پاسداران نیز عنوان سوم را به دست آوردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در بخش کارکنان وظیفه پس از ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی عناوین دوم و سوم را کسب کردند و در مجموع تیمی نیز پس از تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران که حائز رتبه اول شد، تیم های سپاه پاسداران، وزارت دفاع و نیروی انتظامی به ترتیب عناوین دوم تا چهارم این دوره از مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح را به دست آوردند.

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

رئیس سازمان حج‌وزیارت با بیان اینکه در هفته آینده معاون حج، عمره و عتبات معرفی می‌شود، گفت: رأی دو مأمور خاطی عربستان تا ۱۰ روز آینده صادر می‌شود و احتمال از سرگیری عمره از آذرماه وجود دارد.

خبرگزاری فارس: احتمال از سرگیری اعزام به عمره از آذرماه /صدور رأی دو مأمور خاطی تا ۱۰ روز آینده /معرفی جانشین خدر‌نژاد در هفته آینده
 

 

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر سِمَت ناصر خدرنژاد گفت: هنوز معاونت حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت متولی ندارد ولی چون تمام برنامه‌ریزی‌های حج در زمان آقای خدرنژاد انجام شده، هتل‌ها اجاره شده و قرارداد حمل‌نقل‌ها هم بسته شده است و تا هفته آینده معاون حج‌، عمره و عتبات سازمان معرفی می‌شود. همچنین در صورت از سرگیری اعزام به عمره این حرکت از آذرماه سال آینده شروع می‌شود.

 

رئیس سازمان حج و زیارت درباره عدم اعزام به کاظمین در ایام شهادت امام کاظم(ع) افزود: تا روز گذشته با مشورت مسئولان امنیتی کاظمین سفر زائران عتبات به این شهر را تعلیق کرده بودیم که البته تمام زائران عتبات به جای 3 شب، 4 شب در کربلا ماندند و امروز برای چند ساعت به کاظمین می‌روند و از زیارت امامین جوادین(ع) برخوردار می‌شوند.

 

صدور رأی دو مأمور خاطی فرودگاه جده تا 10 روز آینده

 

وی در خصوص محاکمه دو مامور خاطی فرودگاه جده گفت: سرکنسولگری ایران در جده روز پنج شنبه به دادسرا مراجعه کرد و آنها اعلام کردند که مراحل تحقیق پرونده تکمیل شده و به محکمه ارسال شده است. از این رو 10 روز برای صدور رأی طول می‌کشد.

 

اوحدی با اشاره به سفر اخیرش به عراق تصریح کرد: این سفر به دو منظور انجام شد. یکی برای هماهنگی سفر اربعین که در این جهت با وزیر حج عراق، استاندار عراق، استاندار نجف و سفیر ایران در عراق دیدار کردیم و هماهنگی‌های لازم در جهت اسکان و حمل و نقل زائران انجام شد تا شاهد مشکلات سال گذشته نباشیم.

 

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: هدف دوم از سفر به عراق بازدید از طرح‌های سازمان حج و زیارت در این کشور است که هم‌اکنون سازمان 6 پروژه را در زمینه اسکان و آشپزخانه مرکزی در دست انجام دارد.

 

ساخت آشپزخانه مرکزی در نجف با ظرفیت 100 هزار پخت

 

وی با اشاره به کلنگ‌زنی آشپزخانه مرکزی در نجف گفت: این آشپزخانه در شرایط عادی ظرفیت 60 هزار پخت و در شرایط ویژه مانند اربعین ظرفیت 100 هزار پخت غذا را دارد.

 

اوحدی در زمینه تعامل با ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با آقای پلارک و ستاد بازسازی تعاملات بسیار خوبی داریم که می‌توان به ساخت بیمارستان در کربلا و اسکان اربعین اشاره کرد.

 

بهره‌برداری از زائرسرای چذابه تا قبل از اربعین

 

رئیس سازمان حج و زیارت به پروژه‌های این سازمان در داخل کشور اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون هتل شلمچه در نقطه صفر مرزی در حال ساخت است. همچنین ساخت هتل مهران نیز در شرف اجرا است و زائرسرای چذابه نیز با ظرفیت 5 هزار نفر تا قبل از اربعین به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

با حضور رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی(ره)؛
مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) و ترحیم همشیره مکرمه حضرت آیت الله خامنه‌ای برگزار شد .

در شب شهادت ریحانه‌ی رسول، حضرت زهرای بتول سلام الله علیها مراسم عزاداریِ دخت گرامی پیامبر اسلام و همچنین مجلس ترحیم و بزرگداشت بانوی انقلابی سیده فاطمه حسینی خامنه‌ای همشیره مکرمه رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حضور سران قوا، جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و اقشار مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عالی به تبیین شخصیت والای ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ذکر مصائب و مناقب ایشان پرداخت و آقایان انسانی و کریمی در سوگ شهادت بانوی عصمت و طهارت مدیحه سرایی کردند.
مراسم عزاداری شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها تا جمعه هفتم فروردین 1394 در حسینیه امام خمینی(ره) ادامه دارد.تاريخ : 26 / 11 / 1393برچسب:, | 3:19 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

یکی از سوالات مطرح در خصوص نگاه به نامحرم این است که آیا نگاه بدون لذت، به عکس زن مسلمان و با حجابی که آرایش غلیظ کرده، حرام است؟

 بر فرض سوال، اگر مرد صاحب عکس را نمی‌شناسد، اشکال ندارد، البته برخی از فقها (آیة الله العظمی صافی گلپایگانی) به این جهت که نگاه به این‌گونه تصاویر، معمولاً انسان را در معرض گناه قرار خواهد داد، اجتناب از چنین نگاهی را توصیه نموده‌اند.

پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سوال، چنین است:

حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی):

اگر صاحب عکس را نشناسد اشکال ندارد.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی(مد ظله العالی)

در صورتی که صاحب عکس را بشناسد جایز نیست، و اگر آن ‌را نشناسد و منشأ فسادی نگردد جایز است.

حضرت آیة الله العظمی سیستانی(مد ظله العالی)

اشکال ندارد.

حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی(مد ظله العالی):

چون معرض افتادن به فساد است باید اجتناب شود

یکی از سوالات مطرح در خصوص نگاه به نامحرم این است که آیا نگاه بدون لذت، به عکس زن مسلمان و با حجابی که آرایش غلیظ کرده، حرام است؟
 
به گزارش تبیان، بر فرض سوال، اگر مرد صاحب عکس را نمی‌شناسد، اشکال ندارد، البته برخی از فقها (آیة الله العظمی صافی گلپایگانی) به این جهت که نگاه به این‌گونه تصاویر، معمولاً انسان را در معرض گناه قرار خواهد داد، اجتناب از چنین نگاهی را توصیه نموده‌اند.
 
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سوال، چنین است:
 
حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی):
 
اگر صاحب عکس را نشناسد اشکال ندارد.
 
 
حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی(مد ظله العالی):
 
در صورتی که صاحب عکس را بشناسد جایز نیست، و اگر آن ‌را نشناسد و منشأ فسادی نگردد جایز است.
 
 
حضرت آیة الله العظمی سیستانی(مد ظله العالی):
 
اشکال ندارد.
 
 
حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی(مد ظله العالی):
 
چون معرض افتادن به فساد است باید اجتناب ش


در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/474959/%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%B2%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86 © www.tabnak.ir
یکی از سوالات مطرح در خصوص نگاه به نامحرم این است که آیا نگاه بدون لذت، به عکس زن مسلمان و با حجابی که آرایش غلیظ کرده، حرام است؟
 
به گزارش تبیان، بر فرض سوال، اگر مرد صاحب عکس را نمی‌شناسد، اشکال ندارد، البته برخی از فقها (آیة الله العظمی صافی گلپایگانی) به این جهت که نگاه به این‌گونه تصاویر، معمولاً انسان را در معرض گناه قرار خواهد داد، اجتناب از چنین نگاهی را توصیه نموده‌اند.
 
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سوال، چنین است:
 
حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی):
 
اگر صاحب عکس را نشناسد اشکال ندارد.
 
 
حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی(مد ظله العالی):
 
در صورتی که صاحب عکس را بشناسد جایز نیست، و اگر آن ‌را نشناسد و منشأ فسادی نگردد جایز است.
 
 
حضرت آیة الله العظمی سیستانی(مد ظله العالی):
 
اشکال ندارد.
 
 
حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی(مد ظله العالی):
 
چون معرض افتادن به فساد است باید اجتناب شود.
 
پایگاه خبری عقاب نیوز :

تولیت حسینیه آیت‌الله العظمی سید جواد خامنه‌ای در گفت‌وگویی متفاوت به تشریح رابطه میان امام خامنه‌ای و پدرشان پرداخت.

سید جواد فرزند سید حسین و پدر مقام معظم رهبری که با شهرت خامنه‌ای شناخته می‌شود در سال 1274 شمسی (1313 ق) در نجف اشرف در خانواده‌ای روحانی، متولد شد. در کودکی (حدود 3 سالگی) به همراه خانواده به تبریز بازگشت و تحت تربیت پدر فقیه و عالم خود سید حسین حسینی خامنه‌ای رشد یافت.ادامه مطلب
تاريخ : 26 / 8 / 1393برچسب:, | 2:20 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

شوقی علام، مفتی اعظم مصر اعلام کرد: جریان‌های تروریستی ۵۰ آیه قرآنی را به اشتباه تفسیر کردند تا بتوانند توجیهی شرعی برای خشونتی که انجام می‌دهند، پیدا کنند.

به گزارش مشرق، پایگاه اطلاع‌رسانی «الیوم السابع» نوشت: «شوقی علام»، مفتی مصر با اعلام این مطلب گفت: جریان‌های تروریستی برای توجیه خشونتی که آن‌ها در پیش گرفته‌اند، 50 آیه از قرآن کریم را به اشتباه تفسیر می‌کنند.

وی که روز گذشته، 25 آبان، در وزارت امور جوانان در حضور جمعی از جوانان مصری سخنرانی می‌کرد، افزود: جریان‌های تروریستی در فهم خود از دین دارای مشکل جدی هستند.

شوقی علام تصریح کرد: قرآن کریم وسنت نبوی دو اصل اساسی هستند و تعامل با آن‌ها باید  با توجه به تفسیر علمای متخصص صورت گیرد و ابعاد تربیتی بزرگی دارند که از طریق علمای دین منتقل می‌شوند و همین تأثیرات باعث اعتقاد به این امر شده که یک ماه همنشینی با علما مفیدتر از یک سال مطالعه است.

مفتی اعظم مصر به مسئله برده‌داری اشاره و تأکید کرد: در زمان ظهور دین مبین اسلام مسئله برده‌داری بخشی از ساختار اجتماعی جامعه آن زمان بود.

وی در ادامه اظهار داشت: دین اسلام برای اینکه در مواجهه با آداب و رسوم جامعه قرار نگیرد انسان‌ها را به صورت جزئی از بردگی رها ساخت، و آنها را با حق انسان‌بودن همه شهروندان به طور مساوی آشنا واعلام کرد که تفاوت‌های اجتماعی ساختگی هستند.

شوقی علام گفت: غلو در دین و تندروی در پایبندی به آموزه‌های دینی نشان‌دهنده اسلام واقعی نیست.

وی افزود: این گونه تندروی‌ها در زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز وجود داشت ولی هیچگاه رسول اکرم آنها را تأیید نکردند، زیرا از دیدگاه اسلام انسان‌ها حق دارند از زندگی خود لذت ببرند.

شوقی علام اظهار کرد: همه ارزش‌ها و اصول به دنبال تحقق یک هدف واحد هستند. تحقق مصلحت انسان در دنیا و آخرت هدف همه ارزش‌ها است و در واقع این مصلحت در پیروی انسان از دین محقق می‌شود.

 تاريخ : 25 / 8 / 1393برچسب:, | 1:2 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

فاطمه خوئینی، مادر بزرگوار شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی شامگاه  شنبه (24 آبان ماه) به علت بیماری و کهولت سن در بیمارستان ولایت قزوین درگذشت.

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، مادر شهید سرلشگر بابایی که در پی تشدید عارضه قلبی و تنفسی و کهولت سن از 10 روز قبل در بیمارستان بستری و تحت مراقبت های ویژه پزشکان بیمارستان ولایت قزوین قرار گرفته بود، عصر امروز در سن 88 سالگی به ندای حق لبیک گفته و به فرزند شهیدش پیوست.

قابل ذکر است، مراسم تشییع و خاکسپاری مرحومه خوئینی، مادر شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی ساعت 10:00 صبح روز سه شنبه (27 آبان ماه) از محل امامزاده اسماعیل به سمت بارگاه امامزاده حسین (ع) شهرستان قزوین برگزار خواهد شد.

شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی، در سال 1329، در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دوره ی ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به تحصیل پرداخت و در سال 1348، به دانشکده خلبانی نیروی هوایی راه یافت و پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتی برای تکمیل دوره به آمریکا اعزام شد. شهید بابایی در سال 1349، برای گذراندن دوره خلبانی به آمریکا رفت. طبق مقررات دانشکده می بایست به مدت دو ماه با یکی از دانشجویان آمریکایی هم اتاق می شد. آمریکایی ها در ظاهر هدف از این برنامه را پیشرفت دانشجویان در روند فراگیری زبان انگلیسی عنوان می کردند، اما واقعیت چیز دیگری بود. چون عباس در همان شرایط تمام واجبات دینی خود را انجام می داد، از بی بند و باری موجود در جامعه آمریکا بیزار بود.

 

با ورود هواپیماهای پیشرفته اف – 14 به نیروی هوایی، شهید بابایی که جزء خلبان های تیزهوش و ماهر در پرواز با هواپیمای شکاری اف – 5 بود به همراه تعداد دیگری از همکاران برای پرواز با هواپیمای اف–14 انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان منتقل شد. با اوج گیری مبارزات علیه نظام ستمشاهی، بابایی به عنوان یکی از پرسنل انقلابی نیروی هوایی، در جمع دیگر افراد متعهد ارتش به میدان مبارزه وارد شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وی گذشته از انجام وظایف روزمره، بعنوان سرپرست انجمن اسلامی پایگاه، به پاسداری از دستاوردهای پرشکوه انقلاب اسلامی پرداخت. شهید بابایی با دارا بودن تعهد، ایمان، تخصص و مدیریت اسلامی چنان درخشید که شایستگی فرماندهی وی محرز و در تاریخ 7/5/1360، فرماندهی پایگاه هشتم هوایی بر عهده ی او گذاشته شد. به هنگام فرماندهی پایگاه با استفاده از امکانات موجود آن، به عمران و آبادانی روستاهای مستضعف نشین حومه پایگاه و شهر اصفهان پرداخت و با تامین آب آشامیدنی و بهداشتی، برق و احداث حمام و دیگر ملزومات بهداشتی و آموزشی در این روستا، گذشته از تقویت خط سازندگی انقلاب اسلامی، در روند هر چه مردمی کردن ارتش و پیوند هر چه بیشتر ارتش با مردم خدمات شایان توجهی را انجام داد.

 

شهید بابایی، با کفایت، لیاقت و تعهد بی پایانی که در زمان تصدی فرماندهی پایگاه اصفهان از خود نشان داد، در تاریخ 9/9/1362 با ارتقاء به درجه سرهنگی به سمت معاون عملیات نیروی هوایی منصوب و به تهران منتقل شد. با بیش از 3000 ساعت پرواز با انواع هواپیماهای جنگنده، قسمت اعظم وقت خویش را در پرواز های عملیاتی و یا قرارگاه ها و جبهه های جنگ در غرب و جنوب کشور سپری کرد و به همین ترتیب چهره آشنای «بسیجیان» و یار وفادار فرماندهان قرارگاه های عملیاتی بود و تنها از سال 1364 تا هنگام شهادت، بیش از 60 مأموریت جنگی را با موفقیت کامل به انجام رسانید.

شهید بابایی برای پیشرفت سریع عملیات ها و حسن انجام امور، تنها به نظارت اکتفا نمی کرد، بلکه شخصاً پیشگام می شد و در جمیع مأموریت های جنگی طراحی شده، برای آگاهی از مشکلات و خطرات احتمالی، اولین خلبان بود که شرکت می کرد. سرلشکر بابایی به علت لیاقت و رشادت هایی که در دفاع از نظام، سرکوبی و دفع تجاوزات دشمنان از خود بروز داد، در تاریخ 8/2/1366 به درجه سرتیپی مفتخر گردید. شهید بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف گلوله ضد هوایی قرار گرفت و به شهادت رسید. شهید عباس بابایی صبح روز پانزدهم مرداد ماه روز عید قربان همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ نادری) به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی اف–5 از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. وی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله های تیربار ضد هوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح و بلافاصله به شهادت رسید.  شهید بابایی در هنگام شهادت 37 سال داشت.

 

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

امام جمعه موقت تبریز قیام امام حسین(علیه السلام) را جلوه عملی امربه معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: باید عواملی که مانع امر به معروف و نهی از منکر می شود را بشناسیم و در جهت تضعیف و بلکه درجهت نفی آنها بکوشیم.

 

آیت الله سیدمحمدتقی آل هاشم، امام جمعه موقت تبریز،در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در بعد عملی آن، در شخصیت و زندگی سیدالشهدا(علیه السلام) به شکل ویژه ای ظهور کرد.

وی افزود: در میان انبیای الهی کسانی بودند که در راه رسالت خویش به شهادت رسیدند، در میان آنان کسانی، مدت ها در چاه زندانی شدند و سرشان را با اره بریدند، ولی با این حال، تمام آنها تحمل کردند، اما کاری که امام حسین(علیه السلام) با آن وسعت و عمق انجام داد، در سراسر تاریخ نمونه ای از آن یافت نمی شود.

امام جمعه موقت تبریز تاکید کرد: این تقدیری بود که خداوند متعال برای ایشان در امت آخرالزمان مقرر فرموده بود تا امتی که بعد از او دیگر پیامبری نخواهند داشت، به آخرین درمان برای دردهای اجتماعی و روحی و معنوی جامعه دست یابند.

آیت الله آل هاشم گفت: در جایی که هیچ راهی برای تبلیغ دین، احیای احکام الهی و مبارزه با ظلم و ستم وجود ندارد، این راه وجود دارد که کسی با مبارزه تا سر حد شهادت، حقانیت دین را اثبات کند و مظلومیت خویش را به مردم نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه رسالت سیدالشهدا در حماسه کربلا، اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود، تصریح کرد: سیره ایشان در اقدام به امر به معروف و نهی از منکر و چگونگی به کارگیری وسایل و ابزار خاصی که آن امام به منظور امر به معروف و نهی از منکر به کار گرفت، می تواند الگوی مناسبی برای ما در این زمینه باشد.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: با الگوگیری از این حرکت بزرگ، باید این روح را در کالبدهای مختلفش شناسایی کنیم و متناسب با شرایط زمان و مکان، آن روح را زنده نگه داریم و ترویج کنیم.

آیت الله آل هاشم بر ضرورت شناسایی موانع اجرای امربه معروف و نهی از منکر تاکید کرد و اظهار داشت: باید عواملی که مانع امر به معروف و نهی از منکر می شود را بشناسیم و در جهت تضعیف و بلکه درجهت نفی آنها بکوشیم.

پایان پیام/تاريخ : 4 / 8 / 1393برچسب:, | 8:22 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

عزاداری برای امام حسین (ع) علاوه بر شور باید دارای شعورهم باشد، اکنون که وارد ماه محرم شدیم چه بهتر که علاوه بر عزاداری بر روی معرفت‌افزایی افراد به‌خصوص جوانان هم کار کنیم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بی تردید، یکی از سنّت‌های مهم شیعی، عزاداری برای شهادت امام حسین (ع) است قیام امام حسین (ع) چنان تأثیری در استمرار حرکت شیعه داشته که در این باره گفته شده است: « اِنَّ الاسلامَ عَلویٌ، و التّشیّعُ حسینی»اسلام، علوی است و تشیّع، حسینی. در احادیث دینی ما ثواب زیادی برای عزاداری امام حسین(ع) روایت شده که در ادامه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

پیامبراکرم (ص) در خصوص اینکه آتش عشق حسینی هرگز خاموش نمی‌شود، می‌فرمایند: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل‌های مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.

پیامبر اکرم (ص) در حدیث دیگری فرموده‌اند: فاطمه جان! روز قیامت هر چشمی گریان است، مگر چشمی که در مصیبت و عزای حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمت‌های بهشتی مژده داده می‌شود.

امام رضا (ع) فرموده‌اند: هر گاه ماه محرم فرا می‌رسید، پدرم (موسی بن جعفر علیه السلام) دیگر خندان دیده نمی‌شد و غم و افسردگی بر او غلبه می‌یافت تا آن که 10 روز از محرم می‌گذشت، روز دهم محرم که می‌شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود.

امام سجاد (ع) فرمودند: هر مؤمنی که چشمانش برای کشته شدن حسین بن علی علیه السلام و همراهانش اشک‌بار شود و اشک بر صورتش جاری گردد، خداوند او را در غرفه‌های بهشتی جای می‌دهد.

امام علی (ع) فرموده‌اند: خداوند برای ما، شیعیان و پیروانی برگزیده است که ما را یاری می‌کنند، با خوشحالی ما خوشحال می‌شوند و در اندوه غم ما، محزون می‌گردند.پایگاه خبری عقاب نیوز :

 مداحی کربلایی مهدی قربانی درروز عید سعید غدیر خم

(بیت حضرت آیت الله سیدمحمد تقی آل هاشم)تاريخ : 30 / 7 / 1393برچسب:, | 2:18 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه خواهد شد.

 نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه خواهد شد.

مراسم این هفته نماز جمعه تهران؛ پس از قرائت زیارت آل یاسین، از ساعت 10:40 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری مهدی غلام نژاد در دانشگاه تهران آغاز می‌شود و در ادامه، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای انقلاب فرهنگی، در ادامه سلسله نشست‌های مفهوم شناسی بازار اسلامی پیش از خطبه‌ها سخنرانی خواهد کرد.تاريخ : 23 / 7 / 1393برچسب:, | 5:43 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس با صدور پیامی، درگذشت "حاج محمدرضا صارمی" پدر شهید "محمود صارمی" را تسلیت گفت.

مرحوم صارمی از نمونه‌های پر افتخار صبر و استقامت بود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس طی صدور پیامی درگذشت  "حاج محمدرضا صارمی" را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

تکریم و پاسداشت خانواده‌های معظم شهدا و پاسداری از ارزش‌ها و آرمانهای شهدای والامقام به عنوان وظیفه همگانی و امری ذاتی برای متولیان و مسئولان سازمان‌های لشکری و کشوری است.

در ادامه این پیام ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده شهید محمود صارمی به مناسبت در گذشت مرحوم حاج محمدرضا صارمی، تصریح شده است؛ این ابوالشهید با تمسک به قرآن و مکتب انسان ساز اسلام ناب محمدی(ص) و پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عمر با برکت خود را در تبعیت از ولایت سپری کرد و بدون شک ملت فداکار و قهرمان ایران اسلامی همواره قدرشناس والدین صبور و مقاوم شهیدان هستند.

این اطلاعیه می‌افزاید؛ این پدر متدین و متقی با تربیت فرزند صالح و با ایمان محمود صارمی شهید عرصه خبر و رسانه نمونه بارزی از مردان شجاع، مومن و ایثارگری است که در پرورش ایمانی و اعتقادی فرزند خود را تعالیم ارزشمند اسلام بهره برده است.

در پایان این اطلاعیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه‌ی شهیدان و به ویژه شهدای عرصه قلم و رسانه آمده است، شهادت پاداش عظیم مجاهدت‌ها و خدمات خالصانه و متعهدانه شهید محمود صارمی است خبرنگاری که مظلومانه حین انجام وظیفه در کشور افغانستان در سال 137 به دست گروهای تروریستی تکفیری و دشمنان انقلاب اسلامی به شهادت رسید و انشالله خداوند تعالی این ابوالشهید را در کنار فرزند شهیدش و حضرات ائمه معصومین(ع) همنشین سازد.تاريخ : 11 / 7 / 1393برچسب:, | 11:42 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

درحالیکه زائران خانه خدا در صحرای عرفات حضور دارند و مکه مکرمه خلوت شده، پرده جدید کعبه طی مراسمی امروز(جمعه) پس از شستشوی کعبه با گلاب ناب کاشان، بر این بنای مقدس نصب شد.

 

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، در حالیکه زائران خانه خدا در صحرای عرفات حضور دارند، مطابق سنتی دیرینه، پرده خانه خدا نو شد و مسجدالحرام خود را آماده استقبال از زائرانش از فردا(عید قربان) ساخت.

براساس این گزارش، در مراسم تعویض پرده کعبه شماری از سران کشورهای اسلامی حضور داشتند.

این پرده از جنس حریر طبیعی خالص و به رنگ مشکی، منقش به آیات قرآن کریم است که با خط زیبا، با نخ های طلا و نقره بافته شده و دهها کیلوگرم طلا و نقره در ساخت این پرده استفاده شده است.

ارتفاع این پرده 14 متر و نوار دور آن به عرض 95 سانتیمتر است که از 16 قطعه به شکل مربع تشکیل شده است.

نوار اطراف این پرده منقش به آیات قرآن کریم است که در فواصل معین عبارات «یا حی و یا قیوم»، «یا رحمن و یا رحیم» و «الحمدالله رب العالمین» با رنگ طلایی دوخته شده اند.

پوشش در کعبه نیز از حریری به ارتفاع 5 / 6 متر و عرض 5 / 3 متر منقش به آیات الهی و تزئینات اسلامی با طلا و نقره است.

پرده خانه خدا از پنج قطعه تشکیل شده که هر قسمت یک طرف کعبه را می پوشاند و قطعه پنجم هم در کعبه را دربرمی گیرد که هنگام نصب، وزن این پرده به حدود دو تُن می رسد.

در پرده کعبه نیز 150 کیلوگرم نخ طلا و نقره به کار رفته است.

این پرده با همکاری کارخانه های داخل و خارج عربستان تهیه می شود و پارچه حریر این پرده را هر سال یکی از کشورها هدیه می کند.

پرده قبلی نیز به رؤسا و سران کشورهای اسلامی اهدا می شود. پایگاه خبری عقاب نیوز :

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه حضرت معصومه(س) کرامت الله هستند، عنوان کرد: خدا خواست که حضرت معصومه(س) در پی دعوت برادر راهی خراسان شده و در بین راه به قم رسیده و پس از 17 روز اقامت، با وفات در حرم اهل بیت(ع)، مرجع و پناهگاهی برای شیعیان باشند.

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، آیت الله «سیدمحمدتقی آل هاشم» امام جمعه موقت تبریز با اشاره به ثواب زیارت حضرت ثامن الائمه(علیه السلام) ابراز داشت: هر کس حضرت امام رضا(علیه السلام) را زیارت کند مثل این است که چندین بار بیت خدا را زیارت کرده است.

وی با اشاره به اینکه زیارت هر کدام از ائمه مثل زیارت چهارده معصوم است، اظهار داشت: از امام موسی بن جعفر(علیه السلام) درباره ثواب زیارت امام رضا(علیه السلام) پرسیدند که ایشان فرمود: زیارت ایشان مانند ثواب 70 هزار حج مستحب است  و این نشان از اهمیت و جایگاه زیارت با معرفت حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) است.

آیت الله آل هاشم ادامه داد: هر کسی به امامت امام رضا(علیه السلام) معتقد باشد و ایشان را زیارت کند نشانگر این است که شیعه بوده و قائل به ولایت چهارده معصوم(علیه السلام) است.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه این درها درهای کرامت و محبت و عنایت است، گفت: در حالات زیارت حضرت معصومه(سلام الله علیها) وارد شده که از امام رضا(علیه السلام) نقل شده هر کسی خواهرم معصومه را زیارت کند مانند این است که مرا زیارت کرده و کسی که مرا زیارت کند مانند این است که خدا را زیارت کرده و این نشان دهنده جایگاه زیارت حضرت معصومه(سلام الله علیها) است.

وی تاکید کرد: زائرانی که به قم سفر می کنند با قصد زیارت با معرفت حضرت معصومه(سلام الله علیها) به حرم مطهر مشرف شوند تا حاجت های خود را بگیرند.

امام جمعه موقت تبریز عنوان کرد: درباره فضیلت زیارت حضرت معصومه (سلام الله علیها) روایات متعددی از سوی امامان معصوم صادر شده است که هم بر منزلت و قداست این بانوی بزرگوار دلالت دارد و هم پاداش زیارتش را بیان می کند، پاداشی بزرگ و بی مانند که همانند آن برای غیر امام معصوم کم نظیر است.

آیت الله آل هاشم با اشاره به شرط قبولی زیارت اظهار داشت: شرط قبولی زیارت، شناخت و معرفت نسبت به امام است، اینکه زائر به جایگاه و منزلت و مقام شامخ ایشان آگاهی پیدا کرده و به جلال و عظمت و کمال ایشان اذعان داشته باشد.

وی افزود: حضرت معصومه(سلام الله علیها) دختر و خواهر امام است و با امام رضا(علیه السلام) خواهر و برادر ابوینی هستند.

امام جمعه موقت تبریز همچنین با بیان اینکه حضرت معصومه(سلام الله علیها) کرامت الله هستند، عنوان کرد: خدا خواست که حضرت معصومه(سلام الله علیها) در پی دعوت برادر راهی خراسان شده و در بین راه به قم رسیده و پس از 17 روز اقامت، با وفات در حرم اهل بیت(علیه السلام)، مرجع و پناهگاهی برای شیعیان باشند.

آداب زیارت بانوی کرامت

آیت الله آل هاشم در این بخش با اشاره به آداب زیارت حضرت معصومه(سلام الله علیها) گفت: در روایات اسلامی آمده است که زائر پیش از زیارت غسل نماید، با روح و جانى پاک و آماده توبه و استغفار از خداوند، عازم زیارت شود تا زیارتش مورد قبول درگاه الهى قرار بگیرد.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: زائر بهتر است با وضو بوده و با لباس هاى پاکیزه و خوش بو به حرم مطهر، مشرف شود و با اخلاص تمام و خضوع و خشوع و در حالى که قدم ها را کوتاه برمى دارد و زبانش به ذکر خداوند مشغول است، به زیارت برود.

آیت الله آل هاشم با اشاره به اینکه زائر هنگام ورود با پاى راست وارد و هنگام خروج با پاى چپ خارج شوند و اذن دخول را به نیت ثواب بخواند، عنوان کرد: هنگام مشاهده قبر و ضریح منور، صلوات فرستاده و ذکر بگوید، رو به قبله نزد سر حضرت بایستد و پس از گفتن 34 بار «الله اکبر»، 33 بار «سبحان الله» و 33 بار «الحمدالله» زیارت معروف حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) که از حضرت رضا(علیه السلام) نقل شده است را بخواند، سپس طرف راست و چپ صورت را بر ضریح مطهر گذاشته و با تضرع از خداوند متعال حاجات شرعى خود را طلب کند.

 

 تاريخ : 17 / 5 / 1393برچسب:, | 7:47 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: پا گذاشتن روی قبور اموات از روی عمد، حرام است.

حجت‎الاسلام مستأجران در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، درباره حکم پا گذاشتن روی قبور اموات مؤمنین، افزود: هتک حرمت قبور مؤمنین و بی احترامی به آنها از روی عمد حرام و ممنوع است.

وی با اشاره به این‌که «رفت و آمد روی قبور مؤمنین نیز ممنوع است» بیان کرد: در صورتی که این رفت و آمد بدون اهانت و از سر نبود جا و مکانی برای عبور و مرور باشد، ایرادی ندارد.

این کارشناس مسائل مذهبی با تاکیر بر این‌که «قبرستان و قبور مسلمانان و مؤمنین دارای احترام و ارزش هستند» اظهار کرد: دین ما اسلام است و ما معتقدیم که هر فردی بعد از مرگش حیات مجددی می‎یابد و بر همین اساس باید به قبور مؤمنین احترام گذاشت.

مستأجران با اشاره به این‌که «وهابیون به قبور اموات بی‎اعتنا هستند» ادامه داد: در دین، زیارت قبور اموات و شست‎وشو و تمیز نگه داشتن آنها ثواب دارد.تاريخ : 4 / 5 / 1393برچسب:مقدار فطریه,پایگاه خبری عقاب نیوز, | 3:7 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

دفاتر آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی و شبیری زنجانی، میزان زکات فطره امسال را بر مبنای قوت غالب گندم و قوت غالب برنج اعلام کردند؛ همچنین مبلغ کفاره روزه را نیز اطلاع رسانی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، دفتر آیت الله نوری همدانی درباره میزان زکات فطره اعلام کرد: امسال زکات فطره به میزان سه کیلو قوت غالب گندم، به ازای هر کیلو گندم، 1700 تومان و بر اساس قوت غالب برنج مبلغ 15000 تومان است.

همچنین کفاره روزه غیرعمد مبلغ 1200 تومان است و مبلغ کفاره روزه عمد، دست کم روزی 72000 تومان است.

 

برابر فتوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ چهار هزار و پانصد تومان (4500 تومان) و بر اساس قوت غالب برنج، مبلغ پانزده هزار تومان (15000 تومان) اعلام شده است.


کفاره روزه غیر عمد مبلغ هزار و پانصد تومان (1500 تومان) است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد مبلغ نود هزار تومان (90000 تومان) است.

 

همچنین عضو شورای استفتائات دفتر آیت الله شبیری زنجانی اعلام کرد:  مبلغ زکات فطره 4000 تومان است. عضو شورای استفتائات دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی مبلغ زکات فطره هر فرد را 4000 تومان اعلام کرد.

 تاريخ : 1 / 5 / 1393برچسب:زکات فطره,آیت الله شبیری زنجانی,پایگاه خبری عقاب نیوز, | 4:21 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

عضو شورای استفتائات دفتر آیت‌الله شبیری‌زنجانی مبلغ زکات فطره هر فرد را چهار هزار تومان اعلام کرد.
 

خبرگزاری ایسنا: عضو شورای استفتائات دفتر آیت‌الله شبیری‌زنجانی مبلغ زکات فطره هر فرد را چهار هزار تومان اعلام کرد.

حجت‌الاسلام کاظمی، با اعلام این خبر افزود: دفتر آیت‌الله شبیری‌زنجانی امسال آمادگی دریافت زکات فطریه مومنان روزه‌دار را دارد و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، مقلدین می‌توانند از طریق دفتر و سایت این مرجع تقلید برای پرداخت فطریه اقدام کنند.

کاظمی درباره موارد مصرف زکات فطره افزود: مصرف زکات فطره همان مصارف زکات است، ولی احتیاط مستحب آن است زکات فطره فقط به مصرف مساکین شیعه برسد، لذا دفتر آیت‌الله‌ شبیری تدابیر ویژه‌ای را در این راستا اتخاذ کرده تا زکات روزه‌داران و مومنان به مصرف نیازمندان برسد.

وی بلوغ، عاقل بودن و تمکن مالی را از شرایط وجوب زکات فطره بر مسلمانان دانست و افزود: هر شخص باید برای خودش و کسانی که نان‌خور او هستند، هر نفر یک صاع از خوراکی‌های رایج در آن منطقه، همچون گندم، جو، خرما، کشمش، برنج و مانند اینها، به مستحقّ بدهد و اگر پول یکی از اینها را هم بدهد کافی است.

کاظمی افزود: وزن هر صاع بنا بر مشهور تقریبا دو کیلو و 830 گرم است، ولی به عقیده آیت‌الله شبیری، وزن درهم بیش از مقداری است که مبنای محاسبه فوق است و ظاهرا اگر وزن حدود سه کیلو و شصت گرم را برای گندم محاسبه کنند، کافی باشد.تاريخ : 26 / 4 / 1393برچسب:محل ضربت خوردن,مسجد کوفه,پایگاه خبری عقاب نیوز, | 9:53 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

محراب مسجد کوفه،محل ضربت خوردن "حضرت علی(ع) " در هنگام نماز می‌باشد.

"حضرت علی(ع)"در 19ماه مبارک رمضان در محراب مسجد کوفه زخمی شدند و در 21 ماه مبارک رمضان به شهادت رسیدند.

نقل شده است که بعد از شهادت "امام علی(ع)"، جبرئیل در میان آسمان و زمین ندا داد: "سوگند به خدا که ارکان هدایت در هم شکست و ستاره‌های دانش نبوت تاریک و نشانه‌های پرهیزکاری بر طرف شد و عروه الوثقی الهی گسیخته شد، زیرا پسر عموی "رسول خدا(ص)" شهید شد، سید الاوصیا و علی مرتضی به شهادت رسید، وی را سیاه بخت‌ترین اشقیاء به شهادت رسانید."

تاريخ : 22 / 4 / 1393برچسب:, | 3:36 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: اعزام‌های مرحله جدید عتبات عالیات که از ابتدای ماه مبارک رمضان متوقف شده بود، فردا آغاز می‌شود.

 

خبرگزاری فارس: مرحله جدید اعزام‌های عتبات عالیات فردا آغاز می‌شود

 

 

محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه هر سال در ایام ماه مبارک رمضان اعزام‌ها به مدت 15 روز متوقف می‌شود، گفت: این وقفه فرصتی را برای بازسازی هتل‌ها و رسیدگی به سیستم‌های حمل و نقل در اختیار بخش اجرایی قرار می‌دهد.

 

وی ادامه داد: به همین دلیل امسال نیز از آغاز ماه مبارک رمضان سفرها متوقف شده بود و ثبت نام‌ها در این مدت برای دور جدید اعزام‌ها که از فردا آغاز می‌شود انجام شد که زائران برای اعزام در لیالی قدر استقبال خوبی داشتند.

 

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج تصریح کرد: نخستین گروه زائران ایرانی فردا به زیارت عتبات عالیات عراق مشرف می‌شوند و لیالی قدر را در کربلای معلی یا نجف اشرف خواهند بود.

 

نظافتی با بیان اینکه اعزام‌ها در این دوره تنها به صورت هوایی انجام می‌شود، اظهار داشت: در این دوره از اعزام‌ها سفر به کاظمین از برنامه زیارتی زائران حذف شده است و زائران سه روز در کربلا و چهار روز در نجف و یا بالعکس اقامت خواهند داشت.

 

به گزارش فارس، هزینه سفر به عتبات عالیات در مرحله جدید اعزام ها 8 تا 10 درصد کاهش یافته که این رقم در ایام ماه مبارک رمضان 16 تا 20 درصد است و مرحله جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات تا چهارم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

 

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، اعزام های مرحله جدید از هشت ایستگاه پروازی در کشور به سمت نجف اشرف انجام می‌شود.

 تاريخ : 17 / 4 / 1393برچسب:روزه,خلبانان,پایگاه خبری عقاب نیوز, | 7:19 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

رضا رمضانی از کهنه سربازان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در عملیات «کمان 99» حضور داشته و از سال 59 تا 63 در پایگاه چهارم شکاری دزفول، از سال 63 تا 64 در تبریز و بعد از آن در اصفهان تهران به انجام مسئولیت‌های خود در کسوت خلبانی جنگنده پرداخته است درباره خاطراتش از ماه رمضان و چگونگی روزه‌داری خلبانان در دوران هشت سال دفاع مقدس می‌گوید: اگر اشتباه نکنم سال دوم جنگ، ماه مبارک رمضان با مردادماه مصادف شده بود، آن زمان اگرچه برای پرواز خلبانان باید از شرایط ویژه جسمانی برخوردار باشند شاهد بودم که آن دسته از خلبانان که روزه می‌گرفتند طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که در صبح پرواز کنند و عملیات‌های هوایی را انجام دهند.

گاهی آن‌ها باید زمان زیادی را پرواز می‌کردند برای همین همواره خود در داخل جیب g-suitهایشان (لباس مخصوص فشار هوانوردی) مقداری بادام، مغز گردو یک قمقمه کوچک آب می‌بردند تا در شرایطی که روزه‌داری بر آن‌ها غلبه کرد، روزه خود را بشکنند و علاوه بر انجام درست مأموریت‌های خود، افت قند خون و فشارشان موجب این نشود که اموال بیت‌المال که بسیار هم به آن‌ها نیاز داشتیم آسیب ببیند.

رزمندگان و خلبانان در شرایط جنگی براساس حکم و فتوای امام (ره) می‌توانستند روزه نگیرند و بعد از آن قضای روزه‌های خود را بجا بیاورند اما باز هم برخی دلشان نمی‌آمد که از این‌ ماه پرفیض و برکت بی‌نصیب بمانند.پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

ماه رمضان شد، می و میخانه بر افتاد


عشق و طرب و باده به وقت سحر افتاد


افطار به می کرد برم پیر خرابات


گفتم که تو را روزه به برگ و ثمر افتاد


با باده وضو گیر که در مذهب رندان


در حضرت حق این عملت بارور افتاد

 

 

حضرت امام خمینی

 پایگاه خبری عقاب نیوز :

 

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: اعزام زائران عتبات عالیات در ماه مبارک رمضان متوقف شده است و پس از ماه مبارک نیز تصمیم جدید متناسب با اوضاع عراق خواهد بود.

توقف اعزام به عتبات عالیات

به گزارش  پایگاه خبری عقاب نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس سازمان حج و زیارت اعزام زائران عتبات عالیات در ماه مبارک متوقف می شود.

بنابر این گزارش ، تصمیم گیری برای اعزام به عتبات عالیات در پایان ماه مبارک رمضان نیز با توجه به اوضاع عراق گرفته خواهد شد.تاريخ : 6 / 3 / 1393برچسب:, | 3:13 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

یکی از ماموران امنیتی خانه کعبه در اقدامی محکوم شده به این خانه هتک حرمت کرد. روزنامه الکترونیکی انحاء نوشت: فعالان شبکه اجتماعی تصویری از یکی از ماموران پلیس عربستان در حین انجام وظیفه اش منتشر کردند که او بدون توجه به مقدس بودن خانه کعبه، پای خود را به دیواره آن تکیه داده است. در همین حال "سرتیپ یحیی الزهرانی" فرمانده امنیتی خانه کعبه با اشاره به اینکه تصویر منتشر شده از این مامور درست است و 48 ساعت پیش گرفته شده، به توجیه این اقدام پرداخت و اظهار داشت: در واقع کارکنان خانه کعبه جوراب پلاستیکی پوشیده و در این تصویر کفش به پای این فرد نیست(!)

عکس/هتک‌حرمت‌ مامور صعودی به کعبه‌پایگاه خبری عقاب نیوز :

مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا سلام‌الله‌علیها طبق روال همه‌ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز به نقل از سرویس سیاسی باشگاه خبرنگاران، مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا سلام‌الله‌علیها طبق روال همه‌ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.

این مراسم از شب اول تا شب پنجم جمادی‌الثّانی برابر با دوشنبه ۹۳/۰۱/۱۱ تا جمعه ۹۳/۰۱/۱۵ پس از نماز مغرب و عشاء، در حسینیه‌ امام خمینی (رحمةالله‌علیه) واقع در تهران، خیابان فلسطین جنوبی، تقاطع آذربایجان برپا خواهد بود.

همچنین پیش از آغاز مراسم، حجت‌الاسلام فلاح‌زاده به بیان احکام شرعی خواهد پرداخت.

از عموم مردم عزیز و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السّلام دعوت شده تا در این مراسم شرکت کنند.

برنامه‌ مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه‌ امام خمینی(ره) به این شرح است:

ایام مراسم           سخنران                                                     عزاداری

شب اول
دوشنبه
۹۳/۰۱/۱۱             حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی                         جناب آقای میثم مطیعی

شب دوم
سه‌شنبه
۹۳/۰۱/۱۲     -       حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی                       جناب آقای محمدرضا طاهری

شب سوم
چهارشنبه
۹۳/۰۱/۱۳     -       حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی           جناب آقای محمود کریمی

شب چهارم
پنجشنبه
۹۳/۰۱/۱۴              جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین عالی           جناب آقای مرتضی طاهری

شب پنجم
جمعه
۹۳/۰۱/۱۵     -        حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان                       جناب آقای سعید حدادیان

 

 تاريخ : 28 / 12 / 1392برچسب:, | 8:4 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله فرمودند:‌ خرج كردن يك درهم براى خضاب، برتر از خرج كردن يك درهم در راه خداست.

به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز به نقل از مشرق- پيامبر خدا حضرت محمد صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم فرمودند: خرج كردن يك درهم براى خضاب، برتر از خرج كردن يك درهم در راه خداست.
در خضاب كردن، چهارده خاصيت است: باد(يا بو) را از گوش‏‌ها مى‏‌بَرَد، تيرگى را از چشمان مى‏‌گيرد، ديده را جلا مى‏‌دهد، حفره‏‌هاى بينى را نرم مى‏‌كند، بوى دهان را خوش مى‏‌سازد، لثه را استحكام مى‏‌دهد، حالت غش را از ميان مى‏‌برد، از وسوسه شيطان مى‏‌كاهد، فرشتگان از آن شادمان مى‏‌شوند، مؤمن از آن خرسند مى‏‌گردد، كافر از آن به خشم مى‏‌آيد، زينت است، عطر است، برائتى در قبر است، و منكر و نكير از آن شرم مى‏‌كنند.

متن حدیث:

رسول اللّه‏ صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
نَفَقَةُ دِرهَمٍ فِي الخِضابِ أفضَلُ مِن نَفَقَةِ دِرهَمٍ في سَبيلِ اللّه‏ِ ، إنَّ فيهِ أربَعَ عَشرَةَ خَصلَةً : يَطرُدُ الرّيحَ مِنَ الاُذُنَينِ ، ويَجلُو الغِشاءَ عَنِ البَصَرِ ، ويُلَيِّنُ الخَياشيمَ ، ويُطَيِّبُ النَّكهَةَ ، ويَشُدُّ اللِّثَةَ ، ويَذهَبُ بِالغَشَيانِ ، ويُقِلُّ وَسوَسَةَ الشَّيطانِ ، وتَفرَحُ بِهِ المَلائِكَةُ ، ويَستَبشِرُ بِهِ المُؤمِنُ ، ويَغيظُ بِهِ الكافِرُ ، وهُوَ زينَةٌ ، وهُوَ طيبٌ ، وبَراءَةٌ في قَبرِهِ ، ويَستَحيي مِنهُ مُنكَرٌ ونَكيرٌ.


«كافي،جلد6، صفحه 482 -من لايحضره الفقيه،جلد1،صفحه123»تاريخ : 29 / 10 / 1392برچسب:, | 8:0 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

در میراث ادبی مسیحی لبنان به ‎دلیل تعامل و ارتباط متقابل میان ادیان و مذاهب، نمونه‎هایی متعدد از تجلیل و تکریم شخصیت پیامبر اکرم (که درود خدا بر او باد) به چشم می‎خورد. گلچین خبرآنلاین از برخی نوشته های ادیبان و نویسنده های مسیحی لبنانی را به نقل از کتاب «کتاب مقدس» نوشته حجت الاسلام دکتر محمدرضا زائری در ادامه می خوانید.

به روایت جبران خلیل جبران

* نویسنده بزرگ لبنان، «جبران خلیل جبران»

که کتاب «پیامبر» او با شخصیت «المصطفی» از برجسته ترین آثار ادبی معاصر جهان است می گوید:
«من مسیحی ام و به این افتخار می کنم؛ ولی پیامبر اسلام و عظمت این دین را دوست دارم. حضور پیامبر در میان عرب این قوم را به طوفانی تبدیل کرد که همه چیز را از سر راه خود برداشت و پیش رفت. «محمد» رمز و اساس بیداری عرب بود که همچنان باقی است. من قرآن را دوست دارم؛ اما نمی پسندم کسی از آن برای ناکام کردن تلاش مسلمانان دیگر سوءاستفاده کند.
ای مسلمانان، این کلام را از یک مسیحی بشنوید که یک پاره قلبش را عیسی گرفته و پاره دیگرش را محمد، اگر شما اسلام را نجات ندهید و به جایگاه حقیقی اش بازنگردانید غربیان بر اسلام چیره می شوند.»

به روایت جورج خضر


* «جورج خضر» ، اسقف برجسته ارتدوکس به مناسبت میلاد مبارک رسول خدا چنین می نویسد:
«ای محمد، در زادروز تو که مسلمانان به جشن نشسته اند من به همراه ایشان به اندیشیدن درباره برخی از ابعاد تو برخاسته ام. هر که خدا را اطاعت کند و تسلیم او باشد -خواه دین تو را بپذیرد یا نه- اگر تو را نادیده بگیرد انصاف نداده است، زیرا تو در خط پدر همه ما، ابراهیم، هستی. ای پیامبر امّی، با تواضعی بزرگ دریافتی که خداوند علم را به انسان ارزانی می دارد و هر چه گفتی به اسم خداوند بیان کردی و خود را جز بشیر و نذیری ندانستی و هر گونه آزاری را تحمل کردی و دنیا را به علت دین ترک کردی. سلام بر تو در زادروزت که می خواستی مردم را از تاریکی ها به نور برسانی.»

به روایت می زیاده

* «می زیاده»، بانوی نویسنده و روزنامه نگار مشهور لبنانی که از ارکان نهضت ادبی جهان عرب به شمار می آید، قطعه ای نثر ادبی بسیار زیبا و دلنشین با نام «مساجلة الرمال» به معنی گفت و گوی شن ریزه ها دارد که در آن با زبانی شاعرانه به تجلیل از رسول گرامی می پردازد. از جمله می نویسد:
«جوانمرد صحرا، که خدا او را برگزید تا کتاب را برگیرد و از دیار خود هجرت کرد و سلاحش کتاب بود و با همین کتاب جهان را فتح کرد. جهانگشایی که هیچ فاتحی او را ماننده نیست، او تنها سرزمین ها را فتح نکرد؛ بلکه دل ها را به جادوی خود گشود و جان ها را تسخیر کرد. روزی که او از دیار خود هجرت کرد، مبدا تاریخ هجری شد و اینک قرن هاست که مردم از شیفتگی جذبه نورانی اش سرزمین و دارایی خود را رها می کنند و سختی ها و مشقت ها را به جان می خرند تا بارگاه کوچک، اما عظیمش را زیارت کنند که معنای وطن و خاک در آن خلاصه شده و اطمینان یقین در آن گرد آمده و نور ایمان از آن برمی خیزد.»

به روایت شبلی شمیل

* دانشمند و متفکر برجسته «شبلی شمیل» چنین می نویسد:
«هر چند من دین محمد را نپذیرفته ام آیات و نشانه های قاطع و روشن را انکار نمی کنم. او برترین مدیر و والاترین حکیم و مولای فصاحت و بیان است. او کسی است که هم مرد سیاست است و هم در جنگ و پیکار همیشه پیروز میدان بوده است. و هیچ دینی نمی تواند با پیشرفت های اجتماعی کاملا همپایی کند مگر آیین قرآن.»

به روایت جورج شدیاق

* «جورج شدیاق»

پژوهشگر و روزنامه نگار مهاجر لبنانی می نویسد:
«تقدیر چنین بوده که برخی از مسیحیان عرب از جهت مذهبی زیر پرچم حضرت عیسی باشند، اما هیچ قدرتی از قدرت های جهان نمی تواند آنها را از همراهی اجتماعی با برادرش محمدبن عبدالله بازدارند. گذشت آن روزگاری که برخی رهبران مسیحی می کوشیدند با غرض ورزی برای دورکردن مسیحیان عرب از حقیقت، چهره ای ناشایست از محمد ترسیم کنند.
محمد در عرب روحی که از تنگناهای جهالت نجاتشان بخشید و در نیم قرن، کاری کرد که دیگران در پنج قرن هم نمی توانستند بکنند، پس ای برادران مسیحی بیایید دست به دست برادران مسلمانمان دهیم و در بزرگداشت بزرگ ترین رهبری که بر پهنه جهان خلق شده با هم مشارکت کنیم.»

به روایت رشید سلیم الخوری


* ادیب و شاعر نامدار «رشید سلیم الخوری» ملقب به شاعر قروی می گوید:
«پیامبر هر سال بر زبان شما مسلمان ها متولد می شود و هر روز در دل هایتان می میرد و اگر او در دل هایتان زنده می شد هر یک از شما محمدی کوچک بودید و از هزار سال پیش همه مردم عالم، مسلمان بودند و همه دنیا به یک اندلس بزرگ تبدیل می شد.

ای مسلمانان، دشمنان غربی شما تهمت هایی به دینتان می زنند که هیچ کدام واقعیتی ندارد؛ لیکن شما با رفتار خود و بی توجهی به حقیقت دینتان همان حرف ها را عملا تایید می کنید! دین شما دین آسانی است، اما خود دشوارش کرده اید. دینتان دین نیکی است؛ اما خود خوار و ذلیل می شوید. دینتان دین زکات است؛ اما خود بخل می ورزید...

ای محمد، ای پیامبر راستین خدا، ای افتخار انسانیت! آیین تو آیین فطرت است و من یقین دارم که وقتی بشریت از همه مکاتب و فلسفه ها خسته و ناامید شد، آن گاه برای آرامش جان و اصلاح جهان هیچ راه نجاتی جز پناه آوردن به دامن اسلام نخواهد داشت؛ چرا که فقط در اسلام راه حل مشکلات زندگی و طریق جمع بین قدرت های مختلف انسانی را در می یابد و سزاوار است در روز میلاد تو سربرافرازد و بگوید، میلاد مبارک تو، روز عید همه انسان هاست.»

 

 تاريخ : 19 / 10 / 1392برچسب:, | 4:45 بعد از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

فرود موفق یک خلبان جوان ایرانی در یکی از مسیرهای شلوغ و برفی شهری در ایالت آلاسکا مورد توجه رسانه‌های آمریکا قرار گرفته است. 

شگفتی آمریکایی‌ها از هنر خلبان ایرانی

به گزارش  پایگاه خبری عقاب نیوز  به نقل از تسنیم، آرمین تبریزی،خلبان ۲۷ ساله که توانست با نقص فنی در هواپیمای خود آن را با موفقیت در خیابانی شلوغ به زمین بنشاند به یک چهره در آمریکا تبدیل شده است. این خلبان که به تازگی گواهی آموزش پرواز خود را هم دریافت کرده در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرده که در هنگام پرواز با دو سرنشین دیگر موتور هواپیما دچار نقص عمل‌کرد شده و به خاطر از دست دادن قدرت پیشرانه دست به فرود اضطراری زده است. 

به علت شرایط فنی هوایپما آرمین تبریزی تصمیم می‌گیرد تا فرود خود را در یکی خیابان‌های شلوغ شهر آنکوریج در ایالت آلاسکا انجام دهد که اتفاقاً با برف پوشیده شده بود. این خلبان جوان با عبور از چرا‌غ‌های سبز راهنمایی وقتی می‌بیند که ترافیک مسیر با عبور از یک چراغ قرمز به شکلی است که می‌تواند فرود را انجام دهد با خونسردی هواپیمای مدلCessna ۱۷۲RG خود را به زمین می‌نشاند.

با وجود برخورد با موانع جاده آرمین تبریزی و دو سرنشین دیگر هواپیما هیچ جراحتی ندیدند. تبریزی در مصاحبه‌ای گفته است که از سالم بودن همه در این پرواز خوشحال است و تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیقات نمی‌تواند درباره علت نقص فنی حرفی بزند. گفته می‌شود پرواز این خلبان برای کنترل وضعیت هواپیما بوده است.پایگاه خبری عقاب نیوز :


رئیس دیوان عالی کشور گفت: هر فردی در هر جا برای ایجاد ترس به روی مردم اسلحه بکشد، محارب است.

به گزارش مهر، آیت‌الله احمد محسنی گرکانی در جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور با بیان این مطلب گفت: قوانین جزائی به ویژه قوانین جزایی اسلام درباره کلیه کسانی اعمال می‌شود که در قلمرو حاکمیت زمینی، دریایی و هوایی کشورهای اسلامی که از جمله آنها نظام جمهوری اسلامی ایران است زندگی می‌کنند.

وی افزود: در مقررات و نظامات حکومتی مجازات و اقدامات تامینی و تربیتی باید طبق قوانین اسلام باشد.

علوی گرکانی خاطرنشان کرد: مجازات‌های مقرر در قوانین اسلام که هدف از تدوین و تصویب آن امنیت اجتماعی و تربیتی جامعه اسلامی است پنج قسم و عبارتند از حدود، قصاص، دیات، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: حد، به مجازاتی گفته می‌شود که میزان و اندازه و کیفیت آن در کتاب و سنّت تعیین شده است و قصاص، کیفری است که شخص جنایتکار به آن محکوم می‌شود و دیه، مالی است که ازطرف شارع برای جنایت تعیین کرده است و تعزیر، عقوبتی است که نوع و میزان آن در شرع معین نشده و به نظر حاکم واگذار شده است.

وی تصریح کرد: مجازات بازدارنده، عقوبتی است که از طرف حکومت به منظور حفظ نظم و مصلحت اجتماع در مقابل تخلف از مقررات و نظام حکومت اسلامی تعیین می‌شود مثل حبس، جزای نقدی، تعطیلی محل کسب، لغو پروانه کسب و محرومیت از حقوق اجتماعی و تبعید از محل زندگی به نقطه دیگر.

محسنی گرکانی گفت: یکی از قوانین مترقی حقوق جزایی اسلام در مورد کیفر افرادی است که جان و مال مردم را مورد تجاوز و حمله قرار می‌دهند و مجازات افرادی که به روی مسلمانان اسلحه می‌کشند و محارب هستند. فقهای اسلام در تعریف محارب گفته‌اند «کل من جرد السلاح لاخافه الناس». هر کس در هر جا به روی مردم برای ترساندن اسلحه بکشد محارب است. محارب کسی است که با تهدید به مرگ، اموال مردم را غارت کند. افراد شرور که با چاقوکشی به جان و مال و نوامیس مردم تجاوز می‌کنند محارب هستند.

وی ادامه داد: لذا اگر قانون اسلامی به نحو احسن اجراء شود جلوی خیلی از تخلفات گرفته می‌شود و اگر دست سارقی قطع شد این عمل در اصل به نفع جامعه مسلمین است و اگر کسی که با احکام خدا مخالفت کند مثل آن است که با خداوند در جنگ است.

محسنی گرکانی با قرائت آیه 33 سوره مائده افزود: خداوند در این آیه می‌فرماید کیفر آنانکه با خدا و رسولش در ستیزند و پیوسته در روی زمین فساد می‌کنند این است که، کشته شوند یا به دار مجازات آویخته شوند و یا دستان و پاهایشان برخلاف یکدیگر قطع شود یا از جایگاه زندگی‌شان تبعید شوند. این تنها رسوائی دنیائی آنان است و در آخرت عذابی بزرگ خواهند داشت.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: مجازات‌های چهارگانه را حکومت اسلامی متناسب با چگونگی جرم و جنایتی که جانی مرتکب شده برای اجرای آن در نظر می‌گیرد. اگر افراد محارب دست به کشتن انسان‌های بی گناهی زده‌اند مجازات آنها کشتن است اگر اموال مردم را با تهدید به اسلحه غارت کنند دست و پای آنها قطع می‌شود تا عبرتی باشد که دیگران جرات نکنند با ارتکاب جنایات و ریختن خون بی گناهان جامعه را ناامن کنند لذا در نظام جمهوری اسلامی ایران برای هر جرمی، جزایی طبق قوانین و شریعت در نظر گرفته شده است.

 

 تاريخ : 8 / 10 / 1392برچسب:, | 12:41 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

مراسم اربعین

به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز  به نقل ازگروه "رسانه‌های دیگر" خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری المدینة نیوز، زایران ایرانی که امسال در مسیر عشق حسینی حرکت می کردند، گزارش دادند: یک زن که به نظر می رسید خسته است، برای استراحت وارد یکی از خیمه ها شد و در خواب عمیقی و طولانی فرو رفت.

طولانی شدن خواب این زن باعث شد تا دیگران را متوجه خودش کنند، به همین دلیل به سمت زن آمدند و او را صدا زدند اما جوابی نداد و اینگونه متوجه شدند که وی مرده است و در کنارش عقربی را پیدا کردند که آن نیز مرده است و متوجه شدند که این زن توسط نیش عقرب مرده است.

زنان وقتی تلاش می کردند که جسد وی را به خیمه کناری ببرند، احساس کردند که جسم عجیبی در وسط بدن زن است وفتی لباس وی را کنار زدند کمربندی انفجاری را دیدند که به دور کمرش بسته شده بود.
پس از کشف کمربند انفجاری، نیروهای امنیتی خود را به محل رساندند و به راحتی و بدون هیچ تلفاتی آن را خنثی کردندتاريخ : 2 / 10 / 1392برچسب:, | 12:30 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان، با عزاداری هیاتهای دانشجویی از سراسر كشور در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسینیه امام خمینی(ره) یكپارچه احساس و شور و شعور حسینی بود.
به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان به تبیین ابعاد نورانی نهضت تاریخ ساز امام حسین(ع) و روشنگری‌های درس آموز کاروان اسرای کربلا پرداخت.
در ادامه‌ی این مراسم معنوی آقای مطیعی -ذاكر اهل بیت(ع)- بر مصائب حضرت سیدالشهدا و كاروان اسرا مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی كرد و دانشجویان و دانشگاهیان در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.
همچنین دانشگاهیان نماز ظهر و عصر را به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه كردند.
در پایان این مراسم رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان کوتاهی از اجتماع پرشور دانشجویان عزادار در اربعین حسینی تشکر کردند و افزودند: این جلسه گرم و پرشور با حضور نخبگان و با این شور و شعور و اخلاص از جمله جلسات بی نظیر است.
ایشان ضمن دعا برای جوانان کشور تاکید کردند: این کشور و آینده آن متعلق به جوانان است و شما باید بار این مسوولیت سنگین و پر افتخار را به سر منزل مقصود برسانید.تاريخ : 1 / 10 / 1392برچسب:, | 11:38 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

در آستانه اربعین حسینی، تازه ترین عکسی که از بین الحرمین منتشر شده، بیانگر حضور گسترده و میلیونی زائرانی است که خود را برای شرکت در این مراسم آماده می‌کنند.
به گزارشپایگاه خبری عقاب نیوز  به نقل از سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این عکس که به صورت هوایی از شهر مقدس کربلا گرفته شده، به خوبی نشان می دهد که خیابانهای منتهی به بین الحرمین کاملا سرشار از جمعیت شده است.
 
 پایگاه خبری عقاب نیوز :

دین و اندیشه
حرکت کاروان پیاده روی عزاداران حسینی از میدان امام حسین(ع) به حرم عبدالعظیم حسنی(ع)
بعد از چهل روز عزاداری سید و سالار شهیدان مردم عزادار تهران از ساعت ابتدایی صبح در سرمای روز دوم زمستان 92 از هر طرف وارد میدان امام حسین(ع)شده و حرکت خود را به سمت حرم عبدالعظیم(ع) آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه در کربلا نیستیم تا کاروان اسرا را با گریه ها و ناله های خویش استقبال کنیم و تسلیت گوئیم، اما دلهای کربلایی مان را به سوی کربلایی در شهر خویش می کشانیم.

چند سالی است که سنت حسنه زیارت اربعین حسینی(ع)، سیل مشتاقان و شیعیان حضرتش را از سراسر دنیا با پای پیاده روانه کربلا می کند و خوشا به حال قطره هایی که از ایران به این دریای بیکران در کربلا می پیوندند. اما چگونه است حال بازماندگان و جاماندگانی که توفیق همراهی کاروان حضرت اباعبدالله(ع) را نداشته اند؟

چه زیباست خروش سیل عشاق حسینی(ع) در تهران که «لبیک یا حسین» گویان و اشک ریزان سوی «کربلای تهران» یعنی حرم ملکوتی سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) روانه اند. آری! از جای جای شهرمان به قصد همراهی، همنوایی و همگامی با زائران کربلای حسینی(ع) با پای پیاده به سوی «قبله تهران» یعنی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی رهسپار خواهیم شد.

پیاده روی از میدان امام حسین(ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی حرکت کاملاً خودجوش و مردمی است. افراد می توانند به صورت فردی یا در قالب هیئات مذهبی از هر کجای تهران به قصد زیارت حضرت عبدالعظیم حرکت نمایند. زیارت حرم با صفای حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مورد تأکید و توجه بوده است، در روایتی از امام هادی(ع) آمده است که هرکس قبر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را زیارت کند، خدای متعال بهشت را به او پاداش می دهد!

همچنین در نقل دیگری آمده است که مردی از اهل ری، خدمت امام هادی(ع) رسید اما از او پرسید: کجا بودی؟ گفت: به زیارت سیدالشهدا (ع) رفته بودم. حضرت فرمود: بدان که قبر عبدالعظیم حسنی را زیارت کنی، گویا حسین بن علی(ع) را زیارت کرده ای.

 بعد از چهل روز عزاداری سید و سالار شهیدان مردم عزادار تهران از ساعت ابتدایی صبح در سرمای روز دوم زمستان 92 از هر طرف وارد میدان امام حسین(ع) می شوند. برخی با خانواده و حتی فرزندان کوچک و خردسال خود آمدند تا حسینی بودن را به آنها بیاموزند.

تجمع عزاداران سیاه پوش با پرچم و تصاویر عاشورایی همراه است و جمعیت با لبیک یا حسین(ع) گویان و با چشمهای اشک آلود در حال حرکت به سوی میدان شهدا هستند. 

طبق برنامه زمان بندی اعلام شده عزاداران ساعت 8:20 از میدان خراسان، ساعت 9 از میدان شوش و ساعت 11 از سه راه ورامین عبور می کنند و ساعت 11:15 به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) می رسند.

قرائت زیارت حضرت اباعبدالله(ع) در ظهر اربعین (دوشنبه دوم دی ماه) در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود.

 تاريخ : 23 / 9 / 1392برچسب:فیس بوک,عقاب نیوز,پایگاه خبری,علت, | 9:25 قبل از ظهر | نویسنده : محمدرضا

پایگاه خبری عقاب نیوز :

این روزها بحث بر سر رفع فیلتر از شبکه اجتماعی فیسبوک و یا ممنوعیت آن زبانزد مردم و محافل ایران است. عده ای استفاده از آن را جرم می دانند و عده ای دیگر می گویند قانون مشخصی در باره آن وجود ندارد.
 
به گزارش پایگاه خبری عقاب نیوز ،عبدالصمد خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و مشاور قضایی غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور، از شبکه اجتماعی فیس بوک به عنوان یک سایت جاسوسی نام می برد که به گفته وی کسی در ضرورت ادامه فیلتر کردن آن تردید ندارد.
 
وی چند روز پس از انتشار خبر بررسی موضوع ممنوعیت عضویت و فیلترینگ فیس بوک در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تفکیک محتوای مجرمانه از محتوای غیرمجرمانه در این سایت را امکان پذیر ندانست و تاکید کرد: فعالیت چنین سایتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی است.
 
خرم آبادی، به وجود اشاره صریح مقام معظم رهبری در باره نقش مؤثر فیس بوک در فتنه 88 و همچنین هشدارهایی که برخی از مراجع محترم تقلید، علما و دلسوزان نظام در این خصوص دادند، استناد کرد و گفت بعید است دیگر کسی در ضرورت ادامه فیلتر این سایت تردیدی داشته باشند.
 
اینک شایسته است در این زمینه به فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی و چند تن از مراجع تقلید رجوعی دوباره داشته باشیم. متن پرسش از حضرت آیت الله خامنه ای و پاسخ معظم له را همراه با توضیح بخش اسلامی سایت تبیان به شرح زیر است:
 
متن سوال:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
 
حضرت آیت الله خامنه ای
 
با سلام و احترام
 
با توجه به اینکه وب سایت فیس بوک در ایران فیلتر شده است، آیا ورود به چنین سایتی صرفا برای ارتباط با دوستان و بدون هیچ فعالیت سوء علیه منافع ملی جمهوری اسلامی اشکال دارد؟ با تشکر»
 
متن جواب:
 
«باسمه تعالی
 
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
 
به طور کلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود، جایز نیست والا مانعی ندارد.
 
موفق و مؤید باشید».
 
توضیح بخش احکام اسلامی تبیان: «حکم بالا در شکل فتوا بیان شده است یعنی تشخیص مصداق به عهده مکلف گذاشته شده است و تنها به بیان حکم کلی بیان شده است؛ تشخیص اینکه آیا این شرایط در مورد فعالیت در فیس بوک صادق می باشد یا خیر به عهده مکلفین گذاشته شده است.
 
نکته ای که در حکم بالا مشخص است این است که در صورتی که این فعالیت موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود، جایز نیست در حالی که ماهیت شبکه های مجازی بر پایه جمع آوری اطلاعات می باشد و هر چه استفاده کنندگان آن بیشتر باشند و در استفاده از آن، محدودیت کمتری برای خویش قائل باشند اطلاعات بیشتری را برای این شبکه های اطلاعاتی فراهم می کنند و در نتیجه منجر به تقویت دشمنان می شود. به نظر می آید این حکم نه حرام بودن مطلق فعالیت در این سایت را می رساند و نه جایز بودن آن را اثبات می کند، بلکه به نوعی فیمابین است. به هر حال تشخیص مصداق این حکم به عهده خود شماست».
 
****
 
نظرات مراجع دیگر در باره فیس بوک به شرح زیر است:
 
سوال: در شبکه های مجازی، مثل فیس بوک چه حکمی دارد؟
 
آیة الله صافی گلپایگانی(دام ظله): به طور کلی استفاده از فضاهای مجازی برای جهات مشروع و صحیح که موجب فساد عقیده و اخلاق نشود بلکه بتوان از آن در جهت تبلیغ و ترویج معارف دینی استفاده کرد مانعی ندارد بلکه مطلوب است، اما رفتن در سایت هایی که باعث سست شدن عقیده و فساد اخلاق و یا ترویج باطل باشد، حرام است.
 
مۆمنین باید در چنین فضاهایی که افراد با اهداف متعددی فعالیت می کنند و اندیشه های گمراه کننده خود را تبلیغ و ترویج می نمایند، با همین وسائل و همین فضا، به شبهات آن ها پاسخ دهند و احکام اسلام و معارف اهل بیت علیهم السلام را به همگان، ابلاغ نمایند و در این خصوص از علماء اعلام و اهل تخصص در کلام کمک بگیرند.
 
****
 
سوال: استفاده و بازدید وهمچنین عضویت در شبکه های مجازی مثل فیس بوک چه حکمی دارد؟
 
آیة الله مکارم شیرازی(دام ظله): چنانچه بر خلاف قوانین و مقررات باشد و مفسده داشته باشد جایز نیست.صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 8 صفحه بعد